11 Ekim 2021 Haber Yayın Tarihi:

“TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”


Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Danışma Kurulu Toplantısı parti binasında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Ankara Milletvekili Av. Levent Gök, Parti Meclis Üyesi Av. Umut Akdoğan ve Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse’nin katılımlarıyla düzenlenen toplantı, İl Başkanı Mehmet Tahtasız’ın başkanlığında yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “Ülkemizin yakın geleceğinde herkesin adaleti hissettiği, hukuku hissettiği, birbirini sevdiği-saydığı, iyi eğitim aldığı ve iş imkanı bulduğu bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz” dedi.
Sözlerine Ankara Gar katliamında hayatını kaybeden 103 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Tahtasız, “Bu toplantımızın amacı bölge ihtiyaçlarının belirlenmesi, yerel gereksinimler üzerinde tartışılması, önceki dönem partimizde görev almış milletvekillerimizden, il-ilçe başkanlarımızdan, il genel-belediye meclis üyelerimizden, parti yöneticilerimizden, STK’lardan, oda başkanlarımızdan sahada bizim gözümüz kulağımız olan Cumhuriyet Halk Partili üyelerimizden bizim için çok kıymetli olan görüş ve önerilerinizi alarak, tek vücut halinde Çorum’da partimizi 1. parti yapmak, ilk seçimlerde Türkiye’de iktidar olmak hedefimiz için var gücümüzle birlikte çalışmaktır. Ülkemizin yakın geleceğinde herkesin adaleti hissettiği, hukuku hissettiği, birbirini sevdiği-saydığı, iyi eğitim aldığı ve iş imkanı bulduğu bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.
Çorum Milletvekili Tufan Köse ise ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini anlatarak, 83 milyon insanın umudu haline gelen CHP’nin iktidara yürüdüğünü söyledi. AKP iktidarının artık ülkeyi yönetecek mecalinin, durumunun kalmadığını belirten Köse, erken seçimin bir an önce yapılmasını istediklerini kaydetti.
Parti Meclis Üyesi Av. Umut Akdoğan da konuşmasında Ankara’da Çorum’dan daha fazla Çorumlunun bulunduğuna dikkati çekerek, “Çorum’un nüfusu 530 bin ancak Ankara’da 700 bin Çorumlu var. Ankara’da Çorumlularla birlikte omuz omuza siyaset yapıyoruz” diye konuştu.
Ankara Milletvekili Av. Levent Gök ise Çorum’un tarih, kültür, tarımsal üretim, sanayi açısından çok gelişmiş bir il olmasına rağmen iktidar partisi tarafından hak ettiği değeri görmediğini anlatarak, “Çorum’un tanıtımı yapılamıyor. Tanıtım sıfır. Çorum ancak yerli ve yabancı turist sayısı 2-3 milyon kişiye çıkartılarak kalkınabilir. Bunu da AKP iktidarı yapamaz, bu hedefe ancak sosyal demokrat bir anlayışla ulaşılabilir” ifadesini kullandı.
Milletvekili Levent Gök’ün konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.
Toplantıya; İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, ilçe başkanları, eski il başkanları, eski belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, gençlik kolları yöneticileri, kadın kolları yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
Parti içi çalışmaların ve sorunların ele alındığı toplantıda bundan sonra yapılacak çalışmaların yol haritası belirlendi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...