11 Ekim 2021 Haber Yayın Tarihi:

“CUMHURİYET DÜŞMANLARI HESAP VERECEK”

Milletvekili Gök, “Çorum, bu vali tarafından yönetilmeyi hak etmiyor” dedi…


“CUMHURİYET DÜŞMANLARI HESAP VERECEK”


Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, İskilipli Atıf Hoca’nın vatana ihanet eden bir kişiliğe sahip olduğuna dikkati çekerek, Çorum Valisinin de bu zihniyete sahip çıktığını, Çorum’un böyle bir vali tarafından yönetilmeyi hak etmediğini söyledi.
CHP Çorum İl Başkanlığı’nın İl Danışma Kurulu Toplantısına katılarak partililere seslenen Milletvekili Levent Gök, “Herkes haddini bilecek. İskilipli Atıf Hoca taraftarlarıyla saf tutanlar bunun hesabını verecek. Çorum en çok şehit vermiş illerin arasındadır. Burada tam 1513 şehidimizin madalyası vardır. Türkiye’de en çok madalya almış ilimiz Çorum’dur” dedi.
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Çorum’da oldukça çarpıcı ve sert açıklamalarda bulundu. Gök, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin İskilipli Atıf Hoca’yı anma törenine katıldığını dile getirerek, “Çorum İstiklal Savaşı’nda en çok madalyayı almış bir şehrimiz ve bu vali tarafından yönetilmeyi hak etmiyor. Bizim safımız Mustafa Kemal Atatürk’ün yanıdır” şeklinde konuştu,
Çorum’un Kurtuluş Savaşı’na büyük destekler verdiğinin altını çizen Gök, “Bu ülke kurulurken kolay kurulmadı, bir bedel ödendi. Bu bedeli ödeyenlerden biri de Çorum’dur. Çorum en çok şehit vermiş illerin arasındadır. Burada tam 1513 şehidimizin madalyası vardır. Türkiye’de en çok madalya almış ilimiz Çorum’dur. Çorum’un Milli Kurtuluş Savaşına vermiş olduğu katkıyı hepimiz biliyoruz. Bilmeyenler, görmezden gelenler ve ihanet edenlere sahip çıkanlar var. Kurtuluş Savaşı’nda herkes canı gönlüden Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında saf tutup, ülkeyi kurtarmaya çalışırken İskilipli Atıf Hoca Yunanlılarla iş birliği yaparak onun bildirilerini yurttaşlarımızın üzerine uçaklardan atarak Milli Mücadele’nin direncini kırmaya çalışan bir kişi. Atıf Hoca’ya sahip çıkanlar var. Bu ülkeyi yönetenlerin en başından en aşağısına kadar bunlarla işbirliği yapanlar var. Bir tanesi de Çorum Valisi. Çorum Valisi önceki aylarda bildiğimiz gibi İskilipli Atıf Hoca’nın mezarına bütün Çorum’un bürokrasisini aldı ve gitti orada anma törenine katıldı. Milli Mücadeleye karşı direniş gösteren Atıf Hoca’nın mezarı başında Çorum Valisi ve yandaşları saf tuttu. Elbette ki Çorum Milletvekilimiz bunu karşılıksız bırakmadı. Kürsüden mecliste her zaman olduğu gibi Atatürk’e Cumhuriyete ve Çorumluların gerçek anlayışına sahip çıkan konuşmalar değerlendirmeler yaptı. Ben huzurlarınızda Tufan Köse’yi bir kez daha kutlamak istiyorum. Atatürk’ü İskilipli Atıf Hocaya yedirmedi mecliste. Meydanı boş bulduk zannedenler yanılıyorlar. Çorum İstiklal Savaşında en çok madalyayı almış bir şehrimiz bu vali tarafından yönetilmeyi hak etmiyor. Bizim safımız Mustafa Kemal Atatürk’ün yanıdır” ifadesini kullandı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...