8 Ekim 2021 Haber Yayın Tarihi:

HASAN PAŞA HALK KÜTÜPHANESİ KADEŞ BARIŞ MEYDANINA TAŞINIYOR

1963 yılından beri kullanılmakta olan Mevcut kütüphane binasının fiziki ortamlarının iyileştirilmesi, artan ihtiyaçlara uygun ek mekanlar oluşturulması konusunda çalışmalar yapılmış ancak binanın ekleme ve değişikliklere uygun olmadığı ve eski olduğu, ekonomik ömrünü tamamladığı sonucuna ulaşıldığından bu alana yeni bir kütüphane binası yapılmasının daha uygun olduğu değerlendirilmiştir. 

Yeni bina yapılıncaya kadar okuyucu hizmetlerinin devam edebilmesi için merkezi konumda, kolay ulaşılabilecek, geçici bir bina arayışına girilmiş ve Belediyemize ait Kent Meydanı’nın içerisinde bulunan binanın üst katının Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze tahsis edilmesi Sayın Belediye Başkanımızın takdirleri ile uygun görülmüştür. 

Bu kapsamda, Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet veren Hasan Paşa Halk Kütüphanesi’nin Kadeş Meydanı’na taşınması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çorum Belediyesi arasında protokol imzalandı. Protokole Bakanlık adına Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ ve Çorum Belediyesi adına Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim AŞGIN imza attı. Protokol ile Kadeş Meydanında belediyeye ait binanın kuzey blok üst katı 15 yıllığına kütüphane olarak Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edildi.

Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ yapılan tahsisten dolayı Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim AŞGIN’a teşekkür ederken, tefrişat işlerinin tamamlanması sonrası kısa süre içerisinde hizmete alınması planlanan yeni Halk Kütüphanesi binasının öğrencilerimize ve okuyucularımıza hayırlı olması dileğinde bulundu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...