6 Ekim 2021 Haber Yayın Tarihi:

GAZİNODA TARTIŞMA ÇIKTI! BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Çorum’da gazino olarak kullanılan bir mekanda merdivenden düştüğü iddiasıyla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 44 yaşındaki Recep Başak’ın darp edildiği güvenlik kameraları görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde tartışma sırasında merdivenlerden düşen şahsın daha sonra restorandan çıktığı görüldü.

KAVGA ANLARI KAMERADA

Olay, 25 Eylül tarihinde Osmancık ilçesinde meydana geldi. Gazinoda yemek yerken merdivenden düşme olayı ihbarı alan 122 ekipleri belirtilen adrese gitti. Olay yerinde ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Osmancık Devlet Hastanesine kaldırılan Başak’ın, hayati tehlikesinin bulunması üzerine Çorum’a sevk edildi. Şahıs, tedavi gördüğü Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

POLİS ‘OLAYI’ ARAŞTIRINCA…

Görgü tanıklarının ifadelerine başvuran ve tavırlarından şüphelenen polis ekipleri, Cumhuriyet savcılığından alınan kararın ardından söz konusu mekanda inceleme yaptı. İş yerindeki güvenlik görüntülerini inceleyen polis ekipleri kamera görüntülerinde Recep Başak’ın yaşanan arbede esnasında merdivenlerden düştüğünü tespit ederken, mekan sahibi E.T., işletmecisi M.A., mekan çalışanı E.Ç. ve olay esnasında müşteri olarak mekanda bulunduğu iddia edilen İ.O’yu gözaltına alındı.

SAVCILIK 2 KİŞİYİ TUTUKLADI

Kamera kayıtlarına göre, mekanın balkon kısmında bulunan kişiler arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıkıyor. Tekme ve yumruklu arbede merdivenlerde devam ediyor. Bu sırada bir kişi merdivenin korkuluklarından aşağı düşüyor. Yüksekten aşağı düşen kişi kısa bir süre sonra düştüğü yerden kalkıyor. Orada bulunan diğer kişilerle birlikte yürüyerek mekandan ayrılıyor. Olayın ardından Başak’ı darp ettiği belirlenen E.Ç. ve İ.U. çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanırken, E.T. ve M.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...