29 Eylül 2021 Haber Yayın Tarihi:

”O” İSİM, ÖNCE CEVAP VERDİ SONRA MEYDAN OKUDU!..

Bir aydır sosyal medya hesabından Çorum Belediye Başkanı hakkında yolsuzluk ve FETÖ Terör örgütü ile bağlantı belgelerini yayımlayan CHP Çorum Belediye Meclis Gurup Başkan vekili Tuncay Yılmaz, Belediye başkanı Dr. Halil İbrahim Aşkın yerine basın bürosu tarafından verilen ilginç cevap ve suçlamalara belgeli-resimli önce cevap verdi sonrasında ise hodri meydan diyerek meydan okudu.

Bizim amacımız  kamuoyunu yanıltmak değildir. Sorduğumuz tüm soruları bilgi ve belgeye dayandırarak soruyoruz. diyen Tuncay Yılmaz, ” Bizi Fetö taktiği ile suçlayanların, Fetö taktiğini iyi bildikleri aşikardır. Biz hiç bir zaman fetö ile ne iltisaklı ne de irtibatlı olduk. Sorularımızı belgelerle sorarız. Sizde belgelerle cevap verirsiniz. Ama görüyoruz ki herhangi bir belge olmadan yine basın bürosundaki birilerinin çirkin ağzıyla uyduruk cevaplar veriliyor” dedi.

MEYDAN OKUYORUZ

”Meclisimizde Teröristlerle Birlikte Yürüyen, Destek Veren Kimseyi İstemiyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Meclis Başkan Vekili Tuncay yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında , Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşkına birde teklifte bulunarak ” ISPATLAYAMAZ İSEM İSTİFA EDERİM: SİZİNDE BELGELRERLE CEVAP VEREMEDİĞİNİZ ZAMAN İSTİFANIZI İSTERİZ” dedi ve devam etti;

” Bu zamana kadar sorduğumuz tüm soruların cevaplarını sayın Aşgın ile canlı yayında tartışmaya hazırım.  Şayet iddialarımızda yalan olan bir şey var ise tüm siyasi görevlerimden istifa edeceğim. Ama yayınladığım belgelerin doğruluğu ispat edilirse belediye başkanlığı görevinden sayın Aşgın’ında istifa etmesini istiyoruz. Çünkü meclisimizde teröristlerle birlikte yürüyen, destek veren kimseyi istemiyoruz. Kamuoyunu yanıltan kim ise siyasi tüm görevlerinden istifa etsin.

Şimdi  soruyoruz.

– Sayın belediye başkanı çiftçilik yapmış mıdır?

– Ana-köyder’in içerisinde hiç yer almış destek vermiş midir.?

– Ana-köyder’in yurtdışı gezilerine katılmış mıdır?

– Bu fotoğrafta yer alan şahıslardan tutuklanan olmuş mudur?

– Tutuklanan olduysa bu kişilerin tutuklanma kriterleri nelerdir de bu kriterler sayın Aşgın’a uygulamamıştır?

– Ana-köyder’e kesilen faturalar Aşgın’ın firmasına ait değil mi?

– Aşgın hayatının hiç bir aşamasında teröristlerle bir arada bulunmadı ise bu fotoğraf nerede çekilmiştir?

Biz sorduğumuz sorulara bizim ciddiyetimizde belgeleri ile cevaplar bekliyoruz. Uyduruk, belgesiz cevaplarla kamuoyunu yanıltmaya kimsenin hakkı yoktur.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...