24 Ağustos 2021 Haber Yayın Tarihi:

TDP AFET BÖLGESİNDE

Türkiye Değişim Partisi geçtiğimiz günlerde Kastamonu Bozkurt İlçesinde olan Afet Bölgesini ziyaret etti.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, olay yerinde oluşan hasarları yakından inceleyip dere kenarında 8 yıl önce yapılmış binaların zarar gördüğünü söyledi.

Sarıgül; “İlçenin neredeyse tamamına yakınında binalar kullanılamaz hale gelmiş, bu sorun ise imar planından kaynaklı. En kısa sürede devletin mağdurlara karşılığında daire yapmaları gerekli ve en ufak bir ödeme alınmadan teslim edilmelidir. Vatandaş zar zor son birikimiyle ya da krediyle alınan evlere suçu vatandaşa yüklemek yerine devletin en hızlı şekilde meskenlerine ulaşması gerekiyor” dedi.

Genel Başkan Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi iktidarında Deprem ve Doğal Afetler Bakanlığı kurulacağını ve afet olmadan afetin önlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

SARIGÜLDEN ERENLERE ÖVGÜ

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Çorum İl Başkanı Engin Erenler’e övgü dolu sözler sarf etti.

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Afet bölgesini ziyaret etti.

Ziyarette TDP Çorum İl Başkanı Engin Erenler, Genel Başkan Mustafa Sarıgül’e eşlik etti.

Ziyaret sonrası Mustafa Sarıgül, Engin Erenler’e övgü dolu sözler sarfetti. Sarıgül, “Sevgili Enginimle birlikte Kastamonu Sel bölgesindeydik. Kendisine bir baktım. Enginime il başkanlığı yakışıyor. Gelecekte inşallah çok önemli görevlerde yer alacak. O görevlerde yakışır. Kendisini geliştiriyor, güçlendiriyor. İlçe başkanlarına baktım. Yöneticilere baktım. Çorum oturmuş. Enginime de yakışmış” dedi.

Ziyarete Erenler’in yanı sıra; Ankara  İl Başkanı Deniz Kaya, Kastamonu İl Başkanı Ender Durak, Çorum İl Sekreteri İsmail Koparan, Çorum Merkez İlçe Başkanı Seyit Ahmet Çifçi ve Laçin İlçe Başkanı Sercan Keser de hazır bulundu. 

Düşünceni söyle, yorum yaz...