4 Temmuz 2021 Haber Yayın Tarihi:

MUHTARLIKLARI ZİYARET ETTİ, GÖRDÜKLERİ KARŞISINDA ŞOK OLDU!

Çorum mahalle muhtarlıklarını nezaket ziyaretinde bulunan İYİ PARTİ Merkez ilçe Başkanı gördüğü manzara karşısında şok oldu.

Önceki Hafta 13 mahalle muhtarını nezaket ziyaretinde bulunan Çorum İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız, fikir alışverişinde bulundu. Mahalle Muhtarlarının bürolarında on binlerce icra takip evraklarını görünce gözlerine inanamadı.

Yıldız, konuyu sosyal medya hesabından paylaşarak, ‘’ Ağlanacak halimize gülüyoruz’’ diye yazdı.

Kendisi ile yaptığımız görüşmede, Pandemi döneminde maske ve kural ihlallerinden dolayı binlerce kişiye ceza yazıldığını belirten Yıldız,’’Bu zor günlerde imkânları kısıtlı kişilere yazılan cezalar dudak uçuklatan cinsten. Zaten maddi olarak yıpranmış insanları yeteri kadar desteklemeyen hükümet şimdi yazdığı cezaların tahsilini icra yolu ile almanın telaşında. Her muhtarlık ziyaretimizde aynı manzara, masaların üstü icra evraklarıyla dolu. En az yazılan icra 3.150 TL den başlıyor. Emekli vatandaşa verdiğin aylık bu cezayı ödeyemez. Daha ne zorluyorsun vatandaşı. İnanın ben bu manzaralar karşısında şok oldum. Yazıktır günahtır beyler. Bu insanlar bizim vatandaşımız. Bir Suriyeliye ya da Irak’lıya yaptığınız yardımımı yaptınız ki cezayı kendi vatandaşınıza kesiyorsunuz’’ dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...