15 Ocak 2021 Haber Yayın Tarihi:

ÇERKEZOĞLU, PAZARTESİ GÜNÜ 90 İŞÇİNİN YANINA GELİYOR

Türkiye Devrimci İşçiler Sendikası Genel Başkanı Dr. Arzu Çerkezoğlu Çorum’da işten atılan 90 işçinin meramını haykırmak için pazartesi günü Çorum’da olacak.

Ekmekçioğlu Metal Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. işletmesinde, sendikalaşma hakkını kullanarak Birleşik Metal-İş’te (BMİS) örgütlenen işçilere yönelik işverenin işçi kıyımı sonrası işçilerin direnişi fabrikanın karşısında 40 gününde devam ediyor.

Yağan yağmur ve karın engelleyemediği direnişin kırkıncı gününde olan 90 işçiyi daha önce Metal-İş Sendikası Anadolu Şube Başkanı Deniz Ilgın ve Şube Sekreteri Erdinç Koç, DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Hami Baltacı, Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ziyaret etmiş işçilerin haklı direnişinde yanında olduklarını belirten basın açıklamasında bulunmuşlardı.

ÇERKEZOĞLU, PAZARTESİ ÇORUM’DA

Türkiye Devrimci İşçiler Sendikası (DİSK)Genel Başkanı Dr. Arzu Çerkezoğlu, sendikaya üye oldukları için işten atılan 90 işçinin Ekmekçioğlu Metal Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Fabrikası karşında 40 gündür devam eden işe dönüş ve sendikalı çalışma direnişine destek vermek için pazartesi günü işçilerle buluşacağı öğrenildi. Çorumda 90 işçi ve işverenle bir dizi görüşmede bulunacak olan Arzu Çerkezoğlu Çorum Kadeş meydanında bir basın açıklaması yapacak. Daha sonra şehir merkezinden direnişin yapıldığı fabrika önüne yürüyüşe geçecek olan Çerkezoğlu’nun bir gece Çorum’da konakladıktan sonra işçilerle birlikte Ankara’ya yürüyüş yapacağı öğrenildi.

90 İŞÇİNİN DURUMU BAKANLIKTA GÖRÜŞÜLECEK

DİSK Genel Başkanı Dr. Arzu Çerkezoğlu Salı günü Çorum’dan Ankara’ya yapılacak yürüyüşün Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri ile görüşüleceği kaydedildi. DİSK Basın biriminden alınan bilgiye göre 90 işçinin durumu Bakan Pakdemirli ile görüşülecek. Görüşme sonrası çıkan sonucun kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...