11 Ocak 2021 Haber Yayın Tarihi:

ALACA’DA SULAMAYA 65 MİLYONLUK YATIRIM


Milletvekili KAYA, Alaca’da önemli yatırımların başında gelen Koçhisar Sulama Projesinin 2. Etap Sulama ihalesi bugün yapıldığını duyurdu.

Daha önce Koçhisar 1. Etap Sulama Projesi tamamlanarak 75 bin dönüm araziyi su ile buluşturduklarını dile getiren KAYA, ilçenin önemli gelir kaynağı olan çiftçilik için büyük bir öneme sahip olan Koçhisar 2.Etap Sulama Projesinin 65 Milyon ihale bedeli ile bugün ihale edilerek, kapalı boru sistemi ile yağmurlama ve damlama sulama sistemiyle kalan 45 bin dönüm araziyi de su ile buluşturacaklarını dile getirdi. 2. Etap çalışmalarının da tamamlandığında toplamda Alaca’da 120 bin dönüm araziyi su ile buluşturacaklarını söyledi.

İlçe ekonomisinin büyük bir kısmını kapsayan çiftçilerimiz için büyük bir önem arz eden Koçhisar Sulama Projesinin 1. Ve 2. Etabı için 120 milyon gibi büyük bir yatırım ile ilçedeki arazilerin su sıkıntısını tamamen ortadan kaldırarak çiftçilerimizin su sorununu ortadan kaldırıyoruz, dedi. Milletvekili KAYA, Projelerimiz için her türlü desteği bizlere veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye ve DSİ Genel Müdürümüz Sayın Kaya Yıldız’a teşekkür ediyoruz, dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...