11 KÖYÜN ANA GRUP YOLU TAM BİR ÖLÜM TUZAĞI

OSMANCIK’IN KANAYAN YARASI, GRUP KÖY YOLLARI
11 KÖYÜN ANA GRUP YOLU TAM BİR ÖLÜM TUZAĞI
Çorum – Osmancık ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan 11 köyün ortak grup köy yolu yaz kış kaza ve ölüm kokuyor.
Yazın tozdan kışın ise çamurdan çıkılmayan 11 köyün grup yolu yetkililerin ilgisini bekliyor.
Yetkili mercilere verilen dilekçerden bir sonuç alamadıklarını belirten bazı vatandaşlar ise seslerini duyuramamaktan yakınıyor lar. Her günün bir kazaya gebe olduğunu dile getirirken önceki gün başlarından traktör kazasının geçtiğini, çoluk çocuk ölümden döndüklerini, bir an önce bu yola bir çözüm getirilmesini istiyorlar.
Köy sakinlerinden Muzaffer KARA,

“Bu  gün 4 çocuklu ailenin babaları olarak ölüm yolundan zor kurtuldum. Hükümet asfatsız köy yolu kalmadı diye konuşuyor. Bu sözleri derken bizim 11 köyün ilçe ile bağlantılı olan yolları halen asfatsız ve bakımsız duruyor. Bu yolda evlerimize ulaşmanın ne menem olduğu örnegini bugun yaşadıgımız kaza neticesinde ölüm kalım  mücadalesi vererek daha iyi gördüm.  Köyün ileri gelenleriyle görüştüğümüz de bakımsız ve ilgisiz kalmak bizleri üzüyor. Sadece seçim zamanları bizi hatırlayanlar seçimden sonra bir selamı ve ziyaretle bizleri dinlemeyi dahi çok görüyorlar. Duruma inanmayanlara diyoruz ki, köylümüzün sorununu ilgenel mclisinde beni yalancılıkla suçlayan AKP meclis gurup başkanı sizi bu yolları görmeye ve köylünün sorunlarını dinlemeye davet ediyorum. Muzaffer KARA olarak. Evet beni mecliste söylediklerimle yalancı yapmıştınız. İşte size gerçek. 11 mahalleli köyün ana yolu. Kapımıza kadar yol asfalt istemiyoruz. Ana yolun yapılması ve artık bu sorunlarımızın bitmesini istiyoruz. Bu yollardan dolayı köylerimize ne insanlarımızı hastalandıgında ambulans nede hastalanan hayvanlarına veteriner çagıramıyoruz. Çağırsakta gelmiyorlar vede gelemiyorlar.
Köyüzümüz Yasiyen köyü (Yagsiyan),Yedi oluk, Haliller, Ahlâtlı, Dilimasar, Kayalı dere, Başkaya, Hasan çavuşlar, Yanan kışla, Süleyman Demirel, Ahırçayı, Havdan olmak üzere köyümüzün 11 parçası arasında yaşayan akraba ve yakınlarımızın olması münasebetiyle her zaman devam eden bir iletişim ve diyalogumuz vardır.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...