16 Ocak 2020 Haber Yayın Tarihi:

EV YOLUN ORTASINDA KALDI O EVE TAM 3 MİLYON ÖDENDİÇorum’da Gazi Caddesini Fatih Caddesine bağlayan yeni yol üzerinde kalan bir evin sahibine Çorum Belediyesi tarafından 3 milyon 10 bin TL kamulaştırma bedeli ödendi. Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, 2017 yılından beri devam eden kamulaştırma davasının kendi dönemlerinde yaptıkları yoğun girişimler sonucu çözüme kavuştuğunu belirterek “Yeşil evi 3 milyon 10 bin TL bedelle kamulaştırdık. Emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHİR TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Çorum Belediyesi, uzun yıllardan beri Çorum’un bir özlemini daha hayata geçiriyor. Gazi Caddesi ile Fatih Caddesi’ni birleştirecek olan 650 metre uzunluğundaki yolun açılmasıyla birlikte şehir içi araç trafiğinde önemli rahatlamalar meydana gelecek.

MAHKEME KARARIYLA ANLAŞTIK

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 25 metre genişliğindeki yolda altyapı, kaldırım ve asfalt çalışmalarının tamamlandığını, uzun bir süreden beri devam eden ve kamuoyunda “yeşil ev” olarak bilinen yapının da malikleriyle mahkeme yoluyla anlaştıklarını ve Karakeçili Yolunun açılmasındaki büyük bir engelin daha ortadan kaldırılacağını vurguladı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...