7 Kasım 2019 Haber Yayın Tarihi:

MÜDÜRÜ SORUŞTURDULAR MEMURU SÜRDÜLER

Çorum- Osmancık ilçe KYK Kız Yurt Müdürü Şevket ANAR hakkında onlarca şikâyet yapıldı. Muhakkik atadılar, müfettiş görevlendirdiler raporlar hazırlandı fakat sonrasında ise hakkında hiçbir iddia olmayan memuru yurt dışına sürgün ettiler.

Çorum-Osmancık KYK Kız Yurt Müdürü Şevket ANAR’ın, kız öğrenci odalarına anons yapılmadan girdiği iddia edildi. Konu kız öğrenciler tarafından yetkililere bildirilmesine rağmen işlem yapılmayınca kız öğrencinin attığı bir twit ortalığı karıştırdı.

TWİT ATTI, BAKANI ETİKETLEDİ

Osmancık İlçesinde bulunan kız öğrenci yurdundaki ahlaksızlıklar bir kız öğrencinin bakanı etiketleyerek attığı TWİT sonrasında ortaya çıktı.

A.P ve G. B. İsimli kız öğrenciler başından geçenleri TWİT hesabından, Bakan Kasaboğlu,  Genel Müdür Recep Ali Rey ve Gazeteci Ayşen Arman’ı etiketleyerek paylaştılar. Kız öğrenciler tarafından atılan TWİT’i takip eden KYK Müdürü Şevket ANAR’ın, bu TWİT’leri red twit eden öğrencileri odasına çağırarak yurttan atmakla tehdit ettiği iddiası ise E.N.Y. isimli öğrencinin müfettişe verdiği ifade tutanakları ile öğrenildi

Çorum- Osmancık ilçe KYK Kız yurdunda yaşanan ahlaksız olaylar neticesinde 7 öğrenci okulunu terk ederken, bir kız öğrencide 2 defa intihar girişiminde bulundu. Bir memure istifanın eşiğinden döndü. Kız öğrencilerinin odalarına anons yapılmadan girildi. Konu kız öğrenciler tarafından CİMER’e iletildi. Nöbet tutumlarında yapılan hile ve haksız kazançlar elde edildi. Müdür tarafından çalışanlara MOBİNG uygulamalar yapıldı. Defalarca Müfettişler geldi araştırdı raporlar tutuldu. Sonunda, Müdür hakkında, ‘’ BU KİŞİ HİÇ BİR KIZ YURDUNDA GÖREV YAPAMAZ’’ denildi ve rapor bakanlığa verildi.  Bütün bunlar yaşanırken fatura S. K, isimli memura kesildi. Memur önce Çorum’un Sungurlu ilçesine, oradan da Kıbrıs’a gönderildi.

AHLAKSIZLIĞI ARAŞTIRDILAR HUKUKSUZLUĞUDA BULDULAR

İlçe KYK Kız Yurdunda cereyan eden ahlaksızlıkları araştırmak için defalarca muhakkik ve müfettiş görevlendirildiği öğrenilirken KYK’da yaşanan ahlaksızlığın üzerine birde KYK Müdürünün tutmadığı nöbetlerden haksız kazanç elde ettiği belirlendi.

Yurt Müdürü Şevket Anar’ın 22 Aralık 2019 tarihinde kendisine nöbet yazdırıp nöbete gelmediği bir öğrencinin hastalanması ile ortaya çıkıyor.

Olayın ortaya şu gelişmelerden sonra çıktığı öğrenildi.

Rahatsızlanan öğrenci olduğunu söylemek için gittikleri nöbet yerinde Müdür beyi bulamayan öğrenciler, telefonla K.K isimli memuru arayıp hasta öğrencinin hastaneye gitmesini gerçekleştirdi. Müdür Şevket ANAR’ın nöbet tutuyor gözükmesine rağmen yurtta olmadığı ise hasta öğrencinin görevli olmayan memur tarafından hastaneye götürülmesi ile meydana çıktı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...