18 Ocak 2019 Haber Yayın Tarihi:

DOĞAN: BASIN BİZİM GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ

Çorum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO), Çorum’daki basın mensuplarıyla bir araya geldi

DOĞAN:BASIN BİZİM 
GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ

1

Çorum Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler Odası (SMMMO), Çorum’daki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

SMMMO yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çorum’da yayın yapan gazete, televizyon ve internet sitelerinin temsilcileriyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Gomşu Cafe’de düzenlenen kahvaltı programına; SMMMO Başkanı Ali Can Doğan, yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Kahvaltı ikramının ardından bir konuşma yapan SMMMO Başkanı Ali Can Doğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Gazetecilik mesleğinin önemine değinen Doğan, “Doğru bilgiyi ulaştırma konusunda kamuoyuyla STK’lar arasında köprü görevi görüyorsunuz. Bir nevi kamu görevi yapıyorsunuz. Sizlere teşekkür ediyorum” dedi.‘BASIN BİZİM İÇİN BÜYÜK 
ÖNEM ARZ EDİYOR’

Doğan, “Basın bizim için büyük önem arz ediyor. Basın bizim gözümüz, kulağımız ve sağlıklı haber almamızı sağlayan en önemli kuvvettir. Basın mensupları odamızın faaliyetlerini duyurmada gece-gündüz çaba sarfediyor. Gazeteciler, mesai kavramı gözetmeden çalışan emektarlardır.

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak için çok yönlü bir misyon içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haber etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır” şeklinde konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...