3 Ocak 2019 Haber Yayın Tarihi:

SUNGURLU’DA MARUL ÜRETİMİNE BAŞLANDI

SUNGURLU’DA MARUL ÜRETİMİNE BAŞLANDI

Sungurlu’da Ziraat Yüksek Mühendisi Melih Basar, seralarında marul üretimine başladıklarını belirterek, “Artık pazar esnafı ve manavlarımızın, şehir dışından marul almanıza gerek yok.” dedi.

Melih Basar, BAKTAT Tesisleri yakınında bulunan seralarında, 5500 m2 açık, 1080 m2 kapalı alanda ki seraların da yetiştirdikleri marulların gelecek haftadan itibaren satışa hazır olduğunu söyledi.

Ziraat Yüksek Mühendisi Melih Basar, manav ve pazar esnafına ayrıca Sungurlu halkına sera kapılarının açık olduğunu belirterek, “Amacımız Sungurlu halkına büyük ve kaliteli hizmet vermek. Artık pazar esnafı ve manavlarımızın,  şehir dışından marul almasına gerek yok. BAKTAT tesisleri yakınında bulunan 5500 m2 açık, 1080 m2 kapalı alanda üretim yapıyoruz. Gelecek haftadan itibaren marul satışına başlayacağız. Ayrıca kış boyunca yeşil soğan, ıspanak ve marul üretimimiz devam edecek.” dedi.

Melih Basar, Şubat sonu itibariyle çilek, sırık domates, soğan, patates ve salatalık üretimine başlayacaklarını ifade ederek, tüm Sungurlu halkını seralarını görmeye ve bilgi almaya davet etti.  

Düşünceni söyle, yorum yaz...