3 Ocak 2019 Haber Yayın Tarihi:

ÇORUM AKP İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK PARTÏ ÇORUM ÏL BAŞKANI
KARADAG GÖREVİNDEN ÏSTÏFA ETTÏ

Yerel seçimlerde aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, görevinden kendi isteğiyle ayrıldı. Bir ‘ses kaydı’ olduğu iddia edilen Karadağ, kendisine kumpas kurulduğunu belirterek, görevinden istifa etti.

KARADAĞ KENDİSİNE KUMPAS KURULDUĞUNU ÏDDÏA ETTİ

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, belediye başkan adayının açıklanması aşamasında istifa dilekçesini AK Parti Genel Merkezi’ne vermiş ancak kendisinden görevine devam etmesi istenmişti. Kendisine ses kaydı yöntemiyle komplo kurulduğunu iddia eden Karadağ’ın istifası, Genel Merkez tarafından kabul edildi.

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTI

Karadağ, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Çorum Belediye Başkanlığı aday belirleme sürecinde kendisine kurulan kumpaslarla mücadele ettiğini ifade ederek, konuyla ilgili hukuki yollara başvurduğunu söyledi.

ADİL BİR SÜREÇ İÇİN…

Karadağ, adil bir hukuki süreç yaşanabilmesi için ve bu süreçte İl Başkanı olarak görevde bulunmasının etik olmayacağını düşünerek, AK Parti Genel Merkezi’ne sözlü ve yazılı olarak istifasını sunduğunu dile getirdi.

SES KAYDI İDDİASI

Mehmet Karadağ, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Çorum Belediye Başkanlığına aday adayı olmuştu. Aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan Karadağ’ın bir ‘ses kaydı’ olduğu ve bu yüzden Genel Merkez tarafından aday gösterilmekten son anda vazgeçildiği iddia edilmişti

Düşünceni söyle, yorum yaz...