24 Aralık 2018 Haber Yayın Tarihi:
Foto Haber!

Muzaffer Sarısülük’ü son yolculuğuna Dron, Akrep ve Toma’larla uğurladık

1/22

2/22

blank
3/22

blank
4/22

blank
5/22

blank
6/22

blank
7/22

blank
8/22

blank
9/22

blank
10/22

blank
11/22

blank
12/22

blank
13/22

blank
14/22

blank
15/22

blank
16/22

blank
17/22

blank
18/22

blank
19/22

blank
20/22

blank
21/22

blank
22/22

blank


Geçtiğimiz Cumartesi günü hayatını kaybeden eğitimci Muzaffer Sarısülük, doğum yeri olan Çorum- Sungurlu İlçesi (Esipkıran) Beylice köyünde  Akrep, Dron ve Toma eşliğinde toprağa verildi. Köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından oğlu Etem Sarısülük’ün mezarının yanına defnedildi. Cenazeye CHP İl Örgütü, Sivil Toplum Örgütleri ve sevenleri katıldı. Cenaze Muzaffer Sarısülük’ün  oğulları Cem ve İkrar Sarısülük’ün omuzlarında camiden çıkartıldı. Cenazenin defnedilmesi esnasında, gökyüzünde gezen DRON ise katılımcıların tepkisine neden oldu.

İstanbul gezi eylemlerinde Polis kurşunuyla hayatını kaybeden Etem Sarısülük’ün babası olan Muzaffer Sarısülük, 1984 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal’a  yazdığı sünnet karşıtı yazıdan dolayı gündeme gelmiş hakkında soruşturma açılmış ve yargılanmıştı. İdari soruşturmadan ise  1 gün maaş kesme cezası almıştı. Muzaffer Sarısülük’ün gündeme ikinci gelmesi ise Gezi eylemlerinde oğlu Etem Sarısülük’ün Ahmet Şahbaz isimli polis memuru tarafından vurularak öldürülme olayından sonra , Sungurlu ilçesinde elektrik trafosunun altına ateş yakması ve diş polikliniğinin duvarına  ” Maddi Tıp Şeytandır” yazması ile olmuştu. Bu girişiminden sonra hakim karşısına çıkartılmıştı.

YOLDA ÇEVİRME VE TOMA

MEZARLIKDA  DRON!….

Cenazenin köye getirilme sırasında Jandarma ve güvenlik güçleri köy girişinde katılımcıların kimliklerini alarak GBT sorgusundan geçirdiler. Toma ve Akrep araçlarının gölgesinde GBT sorgusundan geçen Sarısülük’ün sevenlerinin kimlik numaraları ise jandarma ekiplerince kayıt altına alındı. Öte yandan Cenazeye katılan Muzaffer Sarısülük’ün arkadaş ve sevenlerinden bazıları ise cenazeye ancak  mezarlıkta yetişebildi. Muzaffer Sarısülük’ün defnedilmesi sırasında gök yüzünden güvenlik güçlerinin Dron’larla görüntü almasının ise katılımcıların tepkisini çekti.

VALİLİĞİN EMRİ İMİŞ!..

Cenaze merasimine katılan CHP İl Başkanlığı aracını durduran güvenlik güçleri, araçta bulunan CHP Çorum  İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, CHP İl Başkan Yardımcısı Güngör Atak, CHP İl Eğitim Sekreteri Eğitimci Aslan Kaya, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Eker, CHP İl basın danışmanı İlhami Türksal Gazeteci Nihat Karalar ve Gazeteci Cuma Şahin’i araçtan indirerek kimlik kontrolü yaptı. Kontrollerde kişilerin TC lerini kayıt altına aldılar. Kayıt işlemleri sırasında CHP İl Başkanlığı Aracının plakasında bulunan İl Başkanı yazısını ve ATA19 yazısını  söktüren jandarma görevlileri , kendilerine sorulan , ” Her cenaze töreninde böyle önlemler alınıyor mu?” sorusuna , ” Valiliğin emri” dediler. Gazetecilerin, ” Bu araç AKP il Başkanlığına ait olsaydı bu yazıyı yine söktürür müydünüz?” sorusuna ise  Jandarma görevlileri sessiz kaldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...