3 Aralık 2018 Haber Yayın Tarihi:

Meclis üyesi,MHP’den İYİ PARTİYE geçti

Genel merkezin tutarlı olmayan davranışlarından bıktım dedi, MHP’den İYİ Partiye geçti.

Çorum- Alaca İlçe Belediyesinde MHP’den Belediye Meclis üyesi seçilen ve halen aynı görevi devam ettiren Muammer Bilan Genel Merkezin ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu açıklamaların tutarsız olduğunu  dile getirerek, ” Ülkenin içinde bulunduğu durumu  bir milliyetçi olarak kabul etmem mümkün değil” dedi ve MHP den istifa ederek İYİ Partiye katıldı.

İyi Parti  Arge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Şenol Bal, Cumartesi günü İYİ PARTİ Alaca İlçe Binasında bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Alaca MHP Belediye Meclis üyesi Muammer Bilan’a parti rozeti taktı. Rozet Takma törenine Çorum İyi Parti İl Başkanı Bekir  Özsaçmacı ve çok sayıda partili katıldı. Rozet takma töreninde kısa bir konuşma yapan Bal, hükümetin, tarım, hukuk ve sağlık politikalarının yanlış olduğunu belirtti.

MHP den  istifa ederek İyi Partiye katılan Muammer Bilan, istifa etme gerekçesini şu şekilde açıkladı.

Bilan; ” Yıllardır MHP’ye hizmet ettim. Ülkücüyüm ve ülkücü olmaktan onur duyarım. Ama Gerek MHP genel Merkezinin gerekse Devlet Bahçeli’nin  izlemiş olduğu politikayı yanlış buluyorum. Yapılan davranışlarını bir ülkücü olarak kabul etmem mümkün değil. Yapılan yanlışlar ülkemin geleceği ile ilgili hayati önem taşıyor. Hükümetin tüm yanlışlarını destekler olduk. Devlet beyin seçimlerde konuştukları ile şimdiki konuşmaları arasında dağlar kadar fark var. Dün ak dediğini bu gün kara diyebiliyor. Oysa ülkücü gelenekte bu yoktur. ben bu tutarsız davranışlara tepkimi istifa ederek ve İYİ Partiye katılarak gösterdim.Bu Vatanın sevdasının ciddi olarak lanse edildiği ve yaşandığı yer İYİ Parti ve ben artık İyi Partideyim” dedi.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...