3 Aralık 2018 Haber Yayın Tarihi:

FETÖ’nün siyasi ayağına ne oldu?

CHP Çorum Gençlik Kolları Başkanlığı yazılı basın açıklaması yaptı . Gençlik  Kolları Başkanı Onur Topkül açıklamasında şu konulara yer verdi.

 

”Ülkemizin menfaati, Milletimizin yararı için, Gazi Meclis’e verilen önergelerin reddedilmesi ile “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen haini saraylarda ağırlayan mevcut yönetim ;Ege adalarını Yunana peşkeş çekmiş, Karadeniz yaylalarını Araplara, ülkenin en değerli fabrikalarını ve şirketlerini ise yabancı emperyalistlere satarak emsali görülmemiş bir gaflet, dalalet ve hatta ihanet örneği sergilemişlerdir.

Amaçları sadece kendi menfaatlerini düşünmek olan Akp iktidarı, referandumda oluşan hayır bloğundan beri süregelen millet ittifakı vekillerinin milletin lehine verdikleri bütün yasa tekliflerine ve soruşturma önergelerine karşı çıkmışlardır. Bu sebeple koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi askerlerinin donarak şehit olmasını veya bir tren kazasını bile soruşturamayacak kadar aciz duruma düşürülmüştür. 15 Temmuz hain darbe girişiminin araştırması için verilen feto’nun siyasi ayağının araştırılmasını reddetmiş, öğretmenler, polisler, hemşireler ve din görevlileri için meclise sunulan 3600 ek gösterge ile ilgili düzenleme reddedilmiştir.
Son olarak Devlet kurumlarına T.C. İbaresinin tekrar konulması önergesinin reddedilmesi Cumhuriyet’in emanetçisi biz gençler tarafından kabul edilir bir durum değildir.

Malesef tüm bu rezaletler yaşanırken Akp iktidarının en büyük destekçileri; kendilerini hümanist diye nitelendiren hdp ve milliyetçi geçinen yavru muhalefet Mhp’dir. Çok değil 1.5 ay önce andımız konusunda yaşanan uyuşmazlık sebebiyle ittifakı bitiren Mhp bugün Akp’nin andımız konusundaki tavrı değişmemişken alacağı birkaç belediye uğruna tekrar Akp’nin tarafına geçmiş ve bir kere daha tükürdüğünü yalamak zorunda kalmıştır. Hiç şüphesiz; Atatürk resmini duvardan indirdi diye okul müdürünü pencereden aşağıya atan rahmetli Türkeş yaşasaydı şimdiki mhp yöneticilerine tutumu çok farklı olurdu.

Kendisini solcu nitelendiren Hdp ise İzmir’e gelip barış güvercini uçururken, Diyarbakır’da terörist başının fotoğrafları altında ille de kan diyerek miting yapmaktadırlar. Zaten emperyalist Amerika’nın kuyruğundan ayrılmadan solculuk yapılabileceğini zanneden dünyada tek parti Hdp’dir.

Malesef bu şartlar altında sahte muhalefet partilerinden ve menfaatçi iktidardan milletin yararına işler yapması beklenemez. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tek kurtuluş yolu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyen kurucu partimiz Cumhuriyet Halk partisidir. Biz CHP’ye gönül veren devrimciler olarak ülkenin ve milletin çıkarına işler yapmaya devam edeceğiz.

Biz bizi tanımayanlara kendimizi Kıbrıs Fatihi genel başkanımız Ecevit’in sözleriyle ;

Sevgili kardeşlerim :

Biz milliyetçiliği, sokak duvarlarına değil,

Kıbrıs’ın topraklarına,

Ege’nin deniz yataklarına yazmışız,

Biz milliyetçiliği Batı Anadolu’nun haşhaş tarlalarına yazmışız…” sözleriyle tanıtarak iktidara yürüyeceğiz…

 

Onur TOPKÜL

CHP ÇORUM GENÇLİK KOLLARI İL BAŞKANI

Düşünceni söyle, yorum yaz...