3 Aralık 2018 Haber Yayın Tarihi:

CHP KADIN KOLLARI ENGELLİLERİ UNUTMADI

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Güneş, CHP Kadın Kolları ve CHP Merkez İlçe yöneticileri 3 Aralık Dünya engelliler gününde engelli derneklerini ziyaret ettiler.

Ziyaretler Kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Çorum Şubesini Ziyaret ettiler. Türkiye Sakatlar Derneği Çorum Şubesi Başkanı Yusuf Hoşnut’ un karşıladığı ziyarette CHP İl Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke; “Engellilerimizin günlük hayatta karşılaşmış oldukları en büyük problem, sahip oldukları engeller değil; toplumun, engellilere karşı geliştirdiği tutumlardır. Toplumumuzda engelli vatandaşlarımıza yönelik bu tutumların değiştirilebilmesi amacıyla, onların farklılıklarına saygı göstererek, toplumda yaşayan tüm bireylerin eşit olduğuna inanmamız ve bu inancı günlük yaşantımızda uygulamamız gerekmektedir.

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Bunun bilinciyle eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan,  kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe kadar çok ciddi ve çözüm bekleyen sorunları bulunmaktadır. Bu sorunlar sadece engelli vatandaşlarımızın değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bu sorunları çözmek için toplumun her kademesinin ortaklaşa çalışması gerekmektedir. Engelli olmak bir kusur değildir. Hepimiz engelli olmak için bir potansiyeliz bu nedenle toplum olarak engellilere gereken ilgi ve desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız.” Dedi

Türkiye Sakatlar Derneği Çorum Şubesi Başkanı Yusuf Hoşnut ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getirerek teşekkür etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...