3 Aralık 2018 Haber Yayın Tarihi:

CHP ENGELLİLERİ UNUTMADI

CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, İl Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Güneş, CHP Kadın Kolları ve CHP Merkez İlçe yöneticileri 3 Aralık Dünya engelliler gününde engelli derneklerini ziyaret ettiler.

 

Altı nokta körler derneği Dernek başkanı Cuma Aykaç ve Başkan Yardımcısı Fazlı Koçak karşıladı, ziyarette CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi; “Bugün ülkemizde engellileri hak sahibi özneler olarak görmeyen; aksine engellileri “korunmaya ve yardıma muhtaç kişiler” olarak algılayan bir anlayış hâkimdir. Sayıları 8,5 milyonu bulan engelli yurttaşlarımız, hala toplumumuzun en sessiz ve görünmez çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Bugün sosyal devlet anlayışı her geçen gün biraz daha terk edilerek, adeta bir sadaka kültürü yaratılmıştır. Her alanda olduğu gibi engelli bireylerimizin hakları da yavaş yavaş yok edilmiş, ülkemiz adeta sosyal devletten sadaka devletine geçiş yapmıştır! Sosyal yardımlar yaşlılar, engelliler, kadınlar ve sosyal devletin öznesi olan diğer toplum kesimleri yalnızca hizmet alan, yalnızca yardım edilen, yalnızca korunan kesimler durumuna indirgenmiştir.

CHP iktidarında engellilerimizin sağlık sorunlarını çözeceğiz. Daha da önemlisi engelli yurttaşlarımızdan, sağlıkta katkı payı almayacağız. Engellilerin tüm kamu hizmetlerine ve toplumsal yaşamın her alanına eşit şekilde erişebilmeleri için “erişilebilirlik standartları” geliştireceğiz. Kamuda, engelli yurttaşlarımızın istihdam edilme olanaklarını artıracağız. Tüm altyapı hizmetlerini engellilere uygun şekilde yeniden düzenleyecek, şehirleri engelli yaşamına uygun hale getireceğiz.” dedi.

Altı nokta körler Dernek başkanı Cuma Aykaç ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...