2 Ekim 2018 Haber Yayın Tarihi:

Oğuzlar 16. şenlikte hem coştu hem de coşturdu

Oğuzlar Belediyesi tarafından bu yıl 16.’ncısı düzenlenen geleneksel ‘Ceviz Festivali’ yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Çorum’un Oğuzlar İlçe Belediyesi tarafından bu yıl 16.’ncısı düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali büyük bir katılımla coşku içinde gerçekleştirildi.

İki gün süren festival, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Atatürk Anıtı’ndaki törenden sonra protokol üyeleri Mehter Takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Çorum’un Oğuzlar İlçe Belediyesi tarafından bu yıl 16.’ncısı düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali büyük bir katılımla coşku içinde gerçekleştirildi.

İki gün süren festival, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Atatürk Anıtı’ndaki törenden sonra protokol üyeleri Mehter Takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden etkinlikler kapsamında Çorum Belediyesi Mehter Takımı ve Çorum yöresi Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali’nin Oğuzlar tanıtımı için önemli bir organizasyon olduğunu söyledi.

Ceviz denince akla artık ilk Oğuzlar’ın geldiğini belirten Ateş, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu senede festivale çevre ilçe ve illerden yoğun katılımın olduğunu dile getirerek; “Festivalimiz 2 gün sürüyor. Bugün birlik ve beraberlik konserimiz yarın da 400 güreşçinin katılımı ile Karakucak Güreşlerimiz olacak. Festivalimize çevre ilçe ve illerden katılımlar yoğun oluyor. Bu senede festivale ilgi büyük oldu. Ceviz ile ilgili ilçemizde çeşitli çalışmalar yaptık. Cevizli tatlı ve cevizli börek çeşitleri vatandaşlarımız yarışmaya katıldı. Akşam da dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüller vereceğiz” şeklinde konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK

KONSERİNE YOĞUN İLGİ

Renkli görüntülere sahne olan festival akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen konser ile devam etti.

Çorum’un yetiştirdiği başarılı program sunucusu Bülent Özkömürcü’nün şiirleriyle de renk kattığı eğlence programında Rüştü Şeker, Nergiz Ay ve Serap San sahne aldı. Sahneye son olarak da ünlü türkücü Oğuz Yılmaz çıktı. Ünlü sanatçı, seslendirdiği türkülerle Oğuzlarlılara doyumsuz anlar yaşattı.

Gece geç saatlere kadar süren konser programında ayrıca festival programı çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri de verildi.

FESTİVALE YOĞUN KATILIM..

Festivale Çorum İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, Oğuzlar Kaymakam Vekili Hacı Asım Akgül, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, Türk İş Temsilcisi ve  Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Şen, CHP Oğuzlar İlçe Başkanı Osman Güllü, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, CHP Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, Laçin Belediye Başkanı Ünal Gevşek, Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca, CHP Kargı İlçe Başkanı Kemal Dümenci, CHP Belediye Meclis Üyeleri Necdet Biçer ve Levent Çöphüseyinoğlu, CHP Milletvekili Adayı Mehmet Tahtasız, Av. Dinçer Solmaz, CHP Çorum İl ve İlçe yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

ÇESOB Başkanı Recep Gür de Başkanvekili Erdal Kolaylı ve bazı oda başkanları ile birlikte festival kapsamında düzenlenen birlik ve beraberlik konserine katılarak, ilçe halkının coşkusuna ortak oldu.


HEMŞERİLERİ İLE
HASRET GİDERDİ

Öte yandan aslen Oğuzlar’lı olan İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş de Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ve Osmancık İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı ile birlikte katıldığı festivalde hemşehrileri ile hasret giderdi.

Bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Oğuzlar Ceviz Festivali, Cumartesi günü yapılan karakucak güreşleri müsabakaları ile son buldu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...