Girişimcilik başvuruları başladı

  Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği işbirliği ile ilimizde istihdamın korunması, artırılması ve işsizliğin azaltılması, girişimciliğin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, ekonomide yeni işlerin yaratılması ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve bunların geliştirilmesi amacıyla 12 Grup halinde 300 katılımcı ile düzenlenecek olan Girişimcilik Eğitim Programın ilk grubu 02.07.2018 tarihinde Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Eğitim salonunda başlatıldı.

 

 

Çorum Çalışma ve İşkurumu İl Müdürü Sn. Ali ŞAHAN  “Bugün itibariyle İl Müdürlüğümüzün ve Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğinin girişimleri sonucunda Girişimcilik kursumuzu açmış bulunuyoruz. Türkiye İşkurumu Genel Müdürlüğümüz program kapsamında 55.000 TL ödenek desteği sundu. Kursumuza çok yoğun bir başvuru oldu. Başvurular uzmanlar tarafından değerlendirildi ve kursiyer adayları mülakat sonucunda kursa katılmaya hak kazandılar. Toplam 32 saat ve 4 gün sürecek olan kursumuzun sonunda kursiyerlere 20,00 TL cep harçlığı verilecektir. Eğitmenliğini Eşref Burçin ÖZSAÇMACI yapacak. Umarım kursu verimli bir şekilde tamamlayan girişimci adaylarımız, esnaflık ve ticaret yaşamlarında da başarılı olurlar.” dedi.

Kursiyerler, katıldıkları eğitim sonunda, katılım belgesi alacaklar ve iş kurma planı hazırlayıp resmi işyeri açma şartlarını yerine getirdikten sonra kredi için KOSGEB’e başvuru yapabileceklerdir.

Başvurular devam etmekte olup, www.kosgeb.gov.tr adresinden e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. E-Devlet üzerinden başvuru yapmayanlar kesinlikle eğitime dâhil edilmeyecektir. Eğitime katılmak isteyenlerin başvurularını yapıp, Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne de şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir