İşçi Partili gazeteciyi seçim bürosundan kovdu

CHP Çorum Millet vekili Köse; Burs yalanı ortaya çıkınca, gazeteciyi seçim bürosundan kovdu

Hakkında yapılan haberlere aşırı sinirlenen CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Kadın kolları üyelerinin telefonla çay içmeye çağırdığı gazeteciyi, polisle tehdit ederek seçim bürosundan kovdu.

Çorum Merkez Bahabey caddesinde bulunan CHP Seçim Bürosunda yaşanan olay bu kadarına da pes dedirtti. Pazartesi günü saat 17.15 sıralarında kendisini telefonla arayan CHP Kadın kolları üyelerinin daveti üzerine seçim bürosuna giden Gazeteci Cuma Şahin, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse’nin sözlü tacizine uğradı. Seçim bürosunda bulunan kadın kolları üyeleri ve Milletvekili adayları G. Yıldırım, M. Tahtasız, Partili bir çok kişinin bulunduğu anda içeri girerek, ” Cuma Şahin, sen İşçi Partili bir gazetecisin. Seni aramızda görmek istemiyoruz. Burası bizim seçim büromuz. Biz burada özel konuşuyoruz. Bir nevi Mahremimiz. Senin duymanı istemiyoruz. Sen bizim aleyhimize çalışıyorsun. Sana 10 dakika müsaade, aksi takdirde polis çağırarak attırırım”dedi.

Köse ile Şahin arasında geçen konuşma aynen şöyle;

Köse; Cuma Şahin,

Şahin; Buyurun sayın vekil.

Köse; Seni burada istemiyoruz. Burayı terk et.

Köse; Sen İşçi Partili Gazetecisin

Köse; Burası bizim mahremimiz. burada özel konularımızı konuşuyoruz.

Bu konuları da senin duymanı istemiyoruz.

Şahin; Beni hem buraya davet edeceksiniz hem de kovacaksınız.

Bu söz üzerine Köse sinirlenerek, orada bulunanlara hitaben , ” Kim çağırdı buraya bunu”

Şahin; Kadın kollarındaki arkadaşlar.

Köse; sana 10 dakika müsaade, burayı derhal terk edeceksin. Aksi takdirde polis çağırarak attırırım.

Oysa Gazeteci Cuma Şahin, Bir önceki seçimde Vekil olan Avukat Tufan Köse’nin el ilanları ve resminin olduğu büroşörlerdeki CHP Amblemindeki  6 oktan birisini çıkartmış ve 5 ok basmış bu konuda haber olmuştu. Bir hafta öncede seçim çalışmalarını yaptığı Cumartesi Sebze pazarında kendisine yaklaşan bir vatandaşın sorduğu sorular karşısında 1500 öğrenciye burs verdiğini söylemiş ve olayın tamamen asılsız olduğu ortaya çıkmıştı. Bu konuyu da haberleştiren yine Gazeteci Cuma Şahin olmuştu.

Konuyla ilgili başından geçenleri kısaca anlatan Gazeteci cuma Şahin, kendisinin CHP ile ilgili bir sorununun olmadığını, yapılan yanlışların tamamen Tufan Köse’den kaynaklandığını belirterek,

” Aslında bana teşekkür etmesi gerekirdi. Amblem ve altı ok olayında kendisini ve dönemin Merkez ilçe başkanını arayarak bu olayın mahiyetini sordum. bir açıklama istedim. 5 oklu baskının partiye zarar vereceğini söyledim. Bana, ” bu tür olayları sadece sen mi görüyorsun” diye tepki göstermişlerdi. Cumartesi pazarında da olaya yakınen tanık olunca işler karışmış. Ben evet İşçi Parti’liydim bundan da onur duyarım. Şimdi VATAN Partiliyim. Partimle övünüyorum. Kendisi düne kadar başka partili değil miydi? Vekil olana kadar başka partili olan kendisi neden bu kadar tahammülsüz anlayamadım. Tüm gazeteciler aynı partili olmak zorunda mı?  Yapılacak haberlere kendi oluru olması mı gerekiyor? Meslekte her gazeteci yapacağı haberleri ağa babalara mı danışmalı? Yapılan hataları, söylenen yalanları yazmamalı mı? anlayamıyorum”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir