CHP’den Karadağ’a imalı gönderme!…

Cumhuriyet halk Partisi Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi AKP İl başkanına öyle bir cevap verdi ki, 

Ak parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın Hava Alanı yapacağız, açıklamasının basında geniş yer almasına imalı açıklama yapan CHP Çorum İl Örgütü,  ”Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu açıklamayı büyük bir hayretle karşıladık” dedi ve…

Sayın Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “Çorum’a müstakil havaalanı yerine Merzifon Havalimanına olan mesafeyi kısaltacaklarını” söyleyerek Çorum Hava alanına sıcak bakmadığını açık bir şekilde ifade etmişti.

Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretinde “Çorum’a havaalanı yapılması gerçekten israf olur, Çorumlular havaalanı meselesini sürekli gündeme getiriyorlar. Çorum havaalanı meselesini fazla kafaya takmayın, Merzifon havaalanının ismini değiştiririz, olur biter.” sözleri ile Çorum havaalanı konusunda son noktayı koymuştu.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “Çorum’da 3-5 kişi istiyor diye havaalanı gündeminin peşine düşecek değiliz” “Hayatında uçağı havada gören kimse bile çıkıyor her şeyimiz var havaalanımızda olsun diyor. Her şeyimiz varsa önce o her şeyi getirenlere teşekkür edin değil mi?” sözleri hafızalara kazınmış durumda.

Ak Parti il başkanı Mehmet Karadağ’ın şu cümleleri “Merzifon Havaalanının adına Çorum adının eklenmesine ben karşı çıktım” sözleri Çorum havaalanı konusunda samimiyetsizliğinin açık ve net bir şekilde dışa vurumudur. Sayın Mehmet Karadağ’ın bir Amasyalı olarak Çorum adının Merzifon havaalanına eklenmesine karşı çıkması hayatın doğal akışında olabilecek türden bir tepki. Ak Parti İl başkanı Mehmet Karadağ’ın Havaalanını biz yapacağız söylemi tamamen konjonktür içinde söylenmiş popülist bir söylemden öte bir şey değildir.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun 31 Mayıs 2018’de Çorumda sivil toplum kuruluşları ile yaptığı toplantıda kıymetli Çorumlu hemşerilerimize söz vermişti CHP iktidarında Çorum’a havaalanını biz yapacağız. Bizde Sayın Genel başkanımızın sözlerini bir kez daha tekrarlıyoruz ve Çorum’a Havaalanını CHP iktidarında bizler yapacağız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir