Bu defa İmam S…tı !…

”Buraya AKP’lilerden başkası giremez” diyen Cami İmamı, İYİ Partilileri önce camiden sonra köyden kovdu.

Pazar günü saat 15.00 sıralarında Çorum/ Mecitözü İlçesi Çitli Köyünde, Köy İmamı  Mustafa Çıtak,  İyi Parti Çorum 1. Sıra Milletvekil Adayı Av. M. Fatih Aslan ve ekibi arasında yaşanan olay İmam o…sa, Cemaat ne yapmaz, sözünü akıllara getirdi. 

Çorum Mecitözü İlçesi Çitli Köyü Cami İmamı Mustafa Çıtak,  AKP Harici olan siyasi partilerin Köyde siyasi çalışma yürütmesine izin vermedi. İmam Pazar günü Çitli Köyünde vatandaşlarla görüşerek İYİ Partinin broşürlerini veren 1 Sıra Çorum Milletvekili Adayı Av. Mehmet Fatih Aslan ve ekibini önce camiden sonrada köyden çıkarmaya kalkışarak taşkınlık yaptı. İmam ; ” Bu köye Reisin Partisinden Başka parti giremez” dedi. Kendisine  İyi Partililer  tarafından devlet memuru olduğu ve 657 ye tabi olduğu hatırlatılan İmam Mustafa Çıtak, ” Beni 657 bağlamaz. Biz bu köyde Reisi destekliyoruz.Bu köye Reisin Partisi AKP Haricinde hiç bir siyasi parti giremez”diye bağırdı. Bağırmakla kalmayan Cami İmamı, broşürleri alan köylüleri de azarlayarak tehditler savurdu. İmamın bağırma ve hitap şeklinden çekinen Çitli köyü sakinleri ellerinde bulunan broşürleri yerlere attılar.

Partinin Gençlik kollarında görevli bayanlar ve biz, Camiden çıkan bayanlara broşür ve partinin promosyonu olan sabunları ikram ederken caminin imamı tarafından kapı dışarı edildik.

İmamın sözlü ve fiziki saldırısına maruz kalan İYİ Partililer başından geçenleri şöyle belirttiler;

”Cami imamı buraya AK Partililerden başkası giremez diyerek bağırdı ve  derhal bulunduğumuz yeri terk etmemizi söyledi. Sinirden kendinden geçmiş bir halde, Cemaate de bağırmaya başladı, ” Ellerinizdekileri derhal yere atın yada kimden aldınız ise geri verin ” diye emirler yağdırdı. Bu sert tepki karşısında şaşkına dönen cemaat ellerindekilerini parti görevlilerine geri teslim ettiler.İmam Mustafa Çıtak; ” 657 beni bağlamaz. Biz Reisi destekliyoruz. Onun haricinde kimse bu avludan içeri giremez” şeklinde bağırıp derhal cami etrafını ve köyü terk etmemiz gerektiğini söyledi”

Olayın yakışık almadığını hele hele bir din adamının bu tür davranışının insanlıkla bağdaşmadığını dile getiren partililer, yaşadıklarının devamını şöyle sürdürdüler.

”Kamuoyu adına soruyoruz.

İmamlar 657 ye tabi devlet memuru değil mi? AKP Harici siyasi partilerin Çitli köyüne giriş izni alması mı gerekiyor?

İmamın bu davranışı yasalara uygun mu? Uygun ise köylülere ve köye gelen insanlara saldırma hakkını nereden ve hangi güçten alıyor? Yok İmamın 657 devlet memurluğu yasasına tabi ise yetkililer imam hakkında nasıl bir girişimde bulundular? Yada bu tür davranışın gereğini kim nasıl soracak?” dedi.

İmamı Önce Allah’a sonra diyanete havale ediyoruz, diyen  Diyanet işlerine bağlı çalışan bir kurumda vatandaşa bu kadar net bir fikri taciz uygulamasına bir anlam veremeyen partililer olay yerini sessizce terk ettiler. Partililer Çitli’yi terk ederken imam bağırmasına devam ediyordu.

Haber;

Cuma Şahin/ Çorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir