Park tamam sıra heykelde

Çorum Oğuzlar İlçe belediyesi projesini Anadolu Belediyeler Birliğinin çizdiği parka ATA’nın heykelini dikecek. 2000 metre karelik bir yer kaplayan şehir parkında düğün salonunu kendisi yaptı, parkı Anadolu Belediyeler Birliği üstlendi.

 

Çorum’un en şirin ilçelerinden birisi olan Oğuzlar ilçesinde içerisinde gezi alanları, dinlenme yerleri ve 400 metre kare düğün salonu bulunan park yapımına başlandı. Yaklaşık 1500 Metre karelik alanı parka, 400 metre karelik alanı ise düğün salonuna ayrılan parkın toplamda 2000 metre karelik bir alanı kaplıyor. şehrin çehresini değiştireceği öngörülen Parka bir de  ATATÜRK heykeli  dikilmesi planlanıyor.

Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Park proje ve yapımını Anadolu Belediyeler Birliği, Düğün salonunu Biz yapacağız. ATATÜRK heykelini ise hayır sever birilerinin yaptırmasını temenni ettiklerini belirtti. Parkın tamamlanmasından sonra Oğuzlar ilçesinin şehir merkezinde eksikliği hissedilen bir yerin tamamlanma hazzını halkla birlikte  yaşayacak olmanın kendilerini sevindirdiğini dile getirdi. Orhan Ateş, bir Atatürk hayranı, hayır sever birilerinin bu konuya eğilerek ilçeye bir ATATÜRK heykeli kazandıracağını ümit ettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir