“Lider Çocuk Tarım Kampı” Yapılan Etkinliklerle Tamamlandı

2014 yılından itibaren Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde 81 ilde uygulanmaya başlayan “Lider Çocuk Tarım Kampı”  kapsamında 7-9 Mayıs tarihleri arasında  “Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlili” teması ile ilimizde etkinlikler düzenlendi.

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri ile 3 Gün süren “Lider Çocuk Tarım Kampı” nda; İlkgün Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz çalışmaları hakkında sinevizyon gösterisi ve yenilebilir yabani bitki türleri, Biyokaçakçılık ile ilgili eğitim verildi. İkinci günde öğrencilerle birlikte İlimizde faaliyet gösteren Mantar Üretim İşletmesi ve büyükbaş hayvan işletmesi gezilerek işletme sahiplerinden mantar üretimi ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği hakkında bilgiler alındı.

Etkinliğin son gününde öğrencilerle birlikte Güvenilir gıda ve gıda güvenilirliği konularında eğitim verilerek, gün sonunda İl Müdürümüz Orhan Sarı, İl Müdür Yardımcımız Yusuf Şahinbaş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Arzu Özkader ve etkinlikte emeği geçen personellerimiz tarafından öğrencilere sertifika verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir