12 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

AKP’de şok gelişme, o ismin ortağı tutuklandı

Yıllardır Çorum siyasetinin değişmez ismi haline gelen ve teşkilatın sorumlularından olan eğitimci siyasetçinin ortağı tutuklandı. Parti çevresinde panik başladı. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım’ın iş ortağı tutuklandı. Merzifon My Koleji de Murat Yıldırım’ın ortak kullandığı kurumlardan biri. Yıldırım, Merzifon’da Mesut Kılıç isimli bir şahısla iş ortağıydı.

3 dönem Çorum milletvekilliği yapan ve halen de parti genel merkezinde teşkilat başkan yardımcılığı görevini sürdüren Murat Yıldırım, Çorum’da Çözüm Dershanesi ile başladığı eğitim ağını günden güne genişletti.

Şu anda Çorum’da Pınar Koleji’nin yanısıra Ankara, Aydın, Bursa, Eskişehir, İstanbul, Karabük, Kocaeli, Manisa, Yalova ve Merzifon olmak üzere 11 kent merkezinde My Koleji adı altında eğitim kurumları faaliyet gösteriyor.

Eğitim kurumlarının bazıları sadece Murat Yıldırım’a ait olurken, bazılarında ise iş ortaklığı bulunuyor. Merzifon My Koleji de Murat Yıldırım’ın ortak kullandığı kurumlardan biri. Yıldırım, Merzifon’da Mesut Kılıç isimli bir şahısla iş ortaklığı yapıyor.

Çorum siyasetinin yıllardır değişmeyen aktörlerinden ve sürekli tartışılan isimlerinden biri olan Murat Yıldırım’ın iş ortağı Mesut Kılıç, geçtiğimiz günlerde çete örgütü iddiasıyla gözaltına alındı. Kılıç, çıkarıldığı mahkeme tarafından da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mesut Kılıç’ın tutuklanması, Murat Yıldırım başta olmak üzere çevresinde adeta şok etkisi yarattı.

Bu olayın, 2019 seçimlerinde adı Çorum Belediye Başkanlığı veya yeniden milletvekilliği için geçen Murat Yıldırım’ın siyasi hayatına nasıl yansıyacağı merak ediliyor.

Özellikle de Ak Parti Genel Merkezi’nin bu durum karşısında Murat Yıldırım hakkında bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım’ın bu durumu hakkında nasıl bir tutum takınacağı ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı tahmin ediliyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...