8 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

Mitingde, Muhteşem kalabalık, muhteşem katılım

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Çorum’da düzenlenen “şeker vatandır” mitingine katılım yoğun oldu.

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Çorum’da düzenlenen “şeker” mitingine katılım yoğun oldu.

Saat Kulesi Meydanı’nda gerçekleştirilen ‘Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz’ Mitingine Türkiye’nin dört bir tarafından katılım oldu.

Şeker-İş Sendikası üyesi işçiler, mitingin yapılacağı alana kendi sendikalarının flamaları ve bayrakları eşliğinde alana girdiler. “Şekeri satanı biz de satarız” sloganı atarak alana giren işçiler, büyük bir sevinçle karşılandılar.

Sık sık ‘Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz’ sloganlarının atıldığı miting alanına Çorum Emek ve Demokrasi Platformu da “Şeker halkındır, satılamaz” pankartıyla alana girdi.
Platformun içerisinde yer alan KESK Çorum Şubeler Platformu, Eğitim-Sen, Tüm Üretici Köylüler Sendikası da kendi pankart ve dövizleriyle alanda yerini aldılar.

CHP’nin TBMM grubunun tam kadro hazır bulunduğu mitinge DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Birleşik Kamu İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Tüm Köy Sen Genel Başkanı Sadık Turan, KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Kemal Zeki Taydaş, Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Ali Uğurlu, Tüm Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt ve çok sayıda sendika, siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcisi de katıldı.


KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen de katıldı..

Düşünceni söyle, yorum yaz...