5 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

SİLAHLI KAVGAYA 6 TUTUKLAMA

Çorum’da iki grup arasındaki alacak verecek kavgasında 2 kişi silahla yaralanmıştı. Olayın ardından gözaltına alınan 6 kişi tutuklandı. 

Olay,Çorum Küçük Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren bir iş yerinde meydana gelmiş ve sonunda ise iki kişi silahla vurularak yaralanmıştı. İddiaya göre, Satılmış K.’ye ait iş yerinin önünde Orhan M. ve Hacı A. ile Fehmi A, İlyas B., Hacı E. ve Musa D. arasında alacak verecek meselesi nedeniyle tartışma çıktı.


Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Satılmış K. ile diğerleri birbirine tabanca ile ateş etti. Olayda Orhan M. ile Fehmi A., vücutlarına isabet eden kurşunlarla yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağrılan ambulansla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın ardından Satılmış K. ile Hacı A., İlyas B., Hacı E. ve Musa D. polis tarafından gözaltına alındı. Yaralılardan Fehmi A. da tedavisinin ardından gözaltına alındı. Olayda kullanılan 2 tabancaya da el konuldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Tutuklanan 6 kişinin Sungurlu İlçesinden Çorum’a geldikleri öğrenildi.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...