4 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

Ağbaba, Çorum’dan seslendi

 

Cumartesi günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çorum’da düzenleyeceği miting öncesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli AĞBABA Çorum’a uğradı. Samsun mitingine gitmek için yola çıkan Ağbaba, çorumda partililerle bir araya geldi.

CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberindeki milletvekillerini CHP İl başkanı Ali Rıza Suludere ve partililer karşıladı.  Hürriyet Parkında halkla sohbet eden CHP kurmayları, halka şeker Fabrikası satılamaz  mitingi hakkında bilgi verdi.  Kısa bir konuşma yapan Ağbaba, bu mitinglerin siyasi bir miting olmadığını söyledi.

Ağbaba, “Hangi siyasi görüşte olursa olsun bütün Çorumluları mitinge bekliyoruz. Bu bir siyasi miting değil, şeker fabrikalarının satışına karşı yapılan bir mitingdir. Sadece Türk bayrakları ile alanda olacağız. Şeker fabrikasının satılmasına karşı olan herkesi mitinge bekliyoruz. Lütfen bu seslere kulak ver senin partinde    ki milletvekilleri bile buna karşı çıkıyor. Bu satışı isteyen bu satışı savunan bir tek insan bile yok şu anda. Bazı mitinglerimize MHP ve Ak Partililerde katıldı. Bu satışı savunan bir tek kişi bile yok. O nedenle bu satışın duracağına inanıyoruz hükümetin de bu sesi duymasını istiyoruz. Gel yol yakınken bu yanlıştan dön. Milli ve yerli fabrikaları uluslararası güçlere peşkeş çekme” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Milletvekilleri Çorum il teşkilatı yöneticileri ile yaptıkları görüşmenin ardından Samsun mitingine katılmak üzere Çorum’dan ayrıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...