3 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

Suludere,”Şeker vatan ve vatan satılamaz”

Şeker fabrikalarının satışa çıkartılması ile ilgili açıklamalar  ve eylemler gündemden düşmez iken CHP Çorum İl örgütünden Şeker Vatandır vatan satılamaz sloganıyla tüm Çorumlu siyasilere çağrı yapıldı.

CHP Çorum il binasında düzenlenen basın toplantısında CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, siyasi görüşleri bir yana atarak Çorum’un geleceği ile ilgili tüm siyasilere çağrıda bulundu. 

Kurtuluş Mücadelesini zaferle taçlandırmış ülkemizin tüm imkansızlıklarına rağmen ekonomik bağımsızlığını

sağlamasına öncülük eden, atalarımızın bizlere mirası  Şeker Fabrikaları bugün hükümet tarafından özelleştirilmek istenmektedir. Cumhuriyetimizin kurucuları “Her Fabrika Bir Kale” anlayışı ile bu fabrikaları gelecek kuşaklara emanet etmişlerdir. Dolayısı ile Şeker Fabrikaları yalnızca çalışan işçileri, pancar üreticilerini ve ailelerini değil, bağımsızlığımızın sembolleri olarak ülkemizi ve tüm yurttaşlarımızı doğrudan ilgilendirmektedir.

“ŞEKER VATANDIR VATAN SATILAMAZ”

ilkesi doğrultusunda Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun katılımıyla 7 Nisan 2018 Cumartesi günü

saat 11.00’de Saat Kulesi Meydanında yapacağımız mitingimizde bütün Çorum halkını, Çorumdaki  bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını, sendikaları, siyasi   partiler ve vatandaşlarımızı hiçbir siyasi anlayış gözetmeden Çorum Şeker Fabrikasına sahip çıkmaya ve mitingimize davet ediyorum. Özellikle Çorumda’ki siyasi parti il başkanlarına açık davetimdir. Her fabrika bir kaledir. Şeker Fabrikaları atalarımızın bizlere mirasıdır. Mirasımızı sattırmayalım.

Çorum için sizleri birlik olmaya davet ediyorum.

 

 

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...