“Mehmetçiğimize destek için hep birlikte yürüyoruz”

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçik’e destek olmak için bugün yürüyüş düzenleyeceklerini söyledi.

 

Yasin Şahin, Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Başkanlığı önderliğinde, Ülkü Ocakları, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı ve Türkiye Kamu-Sen’in Sungurlu şubelerinin desteği ile bugün “Afrin Zeytin Dalı Harekatı Kızıl Elma Destek Yürüyüşü” düzenleyeceklerini belirtti.

Şahin, eski 112 Acil Servis (Dispanser) önünde saat 17.00’de başlayacak yürüyüşe siyasi görüş farkı gözetmeksizin tüm halkı, ilçedeki mevcut tüm parti ve sivil toplum kuruluşlarını davet etti.

“Afrin’de şanlı ordumuz tarafından yapılmakta olan Zeytin Dalı Harekâtının; ülkemizin terörle verdiği mücadelede bir dönüm noktası olduğunu” söyleyen Şahin, şunları kaydetti: “ Mehmetçik bu harekatta sadece terör örgütlerine karşı değil bu örgütlere alenen ve gizlice destek veren iç ve dış mihraklara karşıda mücadele vermektedir. Mensubu olduğumuz Asil Türk Milleti tarihi boyunca sayısız savaşa girmiş gazi bir millettir. ‘Ben Türküm’ diyen her nefer bu vatan uğruna canını vermeye hazır bir askerdir.

Bu yürüyüşün amacı bir şeyleri protesto etmek, siyasi bir eylem yapmak ya da başka bir şey değildir. Düzenlediğimiz yürüyüşün amacı; dosta düşmana gerekirse hepimizin bu vatan uğruna şehit ya da gazi olmaya hazır olduğumuzu, Türk halkının kayıtsız şartsız devletinin ve Şanlı Türk Ordusunun arkasında olduğunu göstermektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir