Kuralar çekildi sıra yerleşmede

2017 yılının Ocak ayında kurulan S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, 1 yıl gibi kısa bir sürede Yaydiğin Köyü civarına yapacağı 372 işyerinin kura çekimini gerçekleştirildi.

Gülüm Düğün Salonu’nda Noter huzurunda yapılan kuraya yoğun ilgi gösteren kooperatif üyeleri, çekiliş heyecanı yaşadı. Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kura çekilişi öncesi bir konuşma yapan S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Necmettin Uzun, kooperatifi 2017 yılının Ocak ayında kurduklarını hatırlatarak, “O günden bu yana 1 yıl gibi bir zaman geçti. Sizlerden aldığımız destek ve gönülden bağlılıkla bugün kooperatifimizin işyeri kura çekimlerini gerçekleştiriyoruz. Kura çekimimiz hayırlara vesile olsun. Şükürler olsun, bugünleri gösteren Yüce Rabbimize” dedi. Çorum Belediyesi’nin 372 işyerinin yapılacağı alanda yol çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade eden Başkan Uzun, “40 metrelik ana yoldaki çalışmalar tamamlandı. Sanayimizin Çorum-Ankara yoluna bağlantısında ise son aşamaya gelindi. Yol çalışmaları için Çorum Belediyesi’nin en üst kademesinden en alt kademesine kadar tüm yönetici ve çalışanlarına minnettar borçluyuz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En kısa zamanda temel atma törenini de gerçekleştireceklerinin altını çizen Necmettin Uzun, “İnşaat alanımızda şantiyemiz kuruldu ve hafriyat çalışmaları hızla devam ediyor. Allah nasip ederse esnafımızı en kısa sürede yeni sanayi sitesine kavuşturacağız. Bizler bazıları gibi laf ebeliği yapmıyor, iş üretiyoruz. Bizim ne dedikodu üretecek ne de dedikodu yapacak zamanımız var. Bizim için zaman çok değerli bir kavram. Bırakalım onlar dedikodu üretsinler, biz de iş üretelim. Kura çekimimizin tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, işyerlerinizde hayırlı, bereketli ve bol kazanç temenni ediyorum” şeklinde konuştu. Başkan Uzun’un konuşmasının ardından Noter huzurunda yapılan çekilişle sanayici, makineci, karoserci ve imalatçılar için 250, 500 ve 1.000 metrekare olmak üzere 231 adet, inşaat malzemecileri için 1.250, 1.500 ve 2.000 metrekare olmak üzere 30 adet, kömürcü esnafı için 1.335 metrekare olmak üzere 18 adet, yediemin otoparkçı esnafı için 1.250 metrekare olmak üzere 7 adet, soğuk hava depocu esnafı için 500 ve 1.000 metrekare olmak üzere 14 adet, keresteci esnafı için 1.500 ve 2.000 metrekare olmak üzere 20 adet, mermerci esnafı için 1.500 ve 2.000 metrekare olmak üzere 10 adet, hurdacı esnafı için 1.000, 1.500 ve 2.000 metrekare olmak üzere 36 adet, tel örgücü esnafı için 1.000 metrekare olmak üzere 6 adet toplamda 372 işyerinin kurası çekilerek, hak sahipleri belirlendi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir