TOKİ’nin kışla projesine CHP’ den itiraz

Askeri kışlanın yerine yapılacak konut projesine CHP Çorum İl Başkanlığından itiraz geldi. Yapılan yazılı açıklamada yeşil alan olması gerektiğinin altı çizilerek, tüm siyasi partilerle istişare edildiği vurgulandı.

CHP Çorum İl Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada , Askeri kışlanın yerine TOKİ tarafından yapılması planlanan konut projesinin Çorum ve Çorumlular yararına olmadığını belirterek bir açıklama yayımladı. CHP Çorum İl Başkanı Ali Rıza Suludere yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi.

”Çorum askeri kışlası 276 dönüm arazi yerine Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılmak istenen toplu konut projesine itiraz dilekçemizi çorum belediyesi imar işleri müdürü Yaşar EKER’e verdik.  Yeşil alan konusunda AKP İl Başkanı Mehmet KARADAĞ, MHP İl Başkanı Mehmet Akif ARAS’la telefonla görüşerek askeri kışlanın yerinin yeşil alan olarak kalması konusunda görüşmeler yaptık. Görüşmeler sonucunda AKP ve MHP il başkanları da çorumun yararına olan bu konuda hem fikir olduklarını beyan ettiler. Çorum’da yeşil alanların yetersiz olması, ilgili bölgede kamusal binaların çokluğu şehrin giriş noktası olması sebebiyle şehrin imajını bozacağı göz önüne alınarak askeri bölgenin yeşil alan olarak kalması çorum halkının ve geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızın daha yeşil bir çorumda yaşamaları için süreci yakinen takip edeceğimizi belirtmek isterim.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın askeri alanların yeşil alan olarak kalması konusunda kesin bir talimatı var.

Sayın Cumhurbaşkanın talimatının aksine TOKİ’nin yapmak istediği toplu konut projesi çorum halkının ihtiyaçlarını karşılamadığı gibi yeşil alan yetersizliğini daha çok artıracaktır.

Kamu yararı olan bölgelerde kar marjı güdülemez. Öncelik insanların yaşam hakkı olmalıdır.

Çorum belediye meclisi Çarşamba günü görüşmelerinde bu konuyu gündeme alarak tekrar değerlendirecekler, Çorum belediye başkanı Sayın Zeki Gül’de askeri kışlanın yeşil alan olarak kalması konusunda çaba göstereceğini umuyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak askeri kışlanın yeşil alan olarak kalması için, sürecin yakın takipçisi olacağız ve üstümüze düşen ne varsa yapacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir