Milletvekili Uslu’dan geri vites

AKP Çorum Milletvekili Salim Uslu,Havaalanı konusunda yaptığı talihsiz açıklamalarla yoğun tepki toplayınca geri adım attı  ”Yanlış anlaşıldım” dedi ve ”Çorum’a havalimanı istemeyen namerttir” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum’a “havalimanı” istemeyen bir kişi gibi gösterilmesinin gerçeği yansıtmadığını şöyle belirtti.

”Kendi payına “Çorum’a havalimanı istemeyen namerttir” dedi. Çorum Eski Gazeteciler Cemiyet Başkanı Gazeteci Mehmet Yolyapar’la yaptığı telefon görüşmesinde, Çorum’a yapılan yatırım ve hizmetlerin hemen tümünde imzasının bulunduğunu ima etti.

 

SADECE DURUMUN ALTINI ÇİZDİM!

Çorum Havalimanı ile ilgili olarak, Hükümet’in bakış açısı doğrultusunda, “şimdilik” kaydıyla olumsuz durumun altını çizdiğini, ama Çorum’a havalimanının gerekliliği konusunda ilgilileri ikna etmek için de çaba harcamaktan geri durmadığını vurgulayan Uslu, “Bakanlarla yaptığımız görüşmelerde, bu konuda söylediğim sözlerin pek çok tanığı var” dedi.

BANA BÜYÜK HAKSIZLIK EDİLİYOR

Merzifon Askeri Havaalanı’nın, Akıncı üssünden aktarılan filolar nedeniyle her an sivil uçuşlara kapatılabileceğini ve bölgenin sanayi şehri olarak Çorum’un hava ulaşımına mutlak ihtiyaç duyduğunu her platformda dile getirdiğini belirten Milletvekili Uslu, “Hâl böyle iken, benim havalimanına karşı olduğum izlenimini uyandırmaya çalışanlar, bana büyük haksızlık ediyorlar” dedi.

USLU: ELİMDEN GELENİ YAPIYORUM

Bu konuda, kapalı kapılar ardında başka, kamuoyu önünde başka görüntü sergileyenlerin varlığına da değinen Uslu, Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum’a gelişinde, “Yap işlet devret yöntemiyle, havalimanı yapımına hemen izin vereyim” dediğini, ancak iş dünyasının, havalimanı işletmeciliğini göze alamadığını da anlattı. Özellikle “sizinkiler istemedi” sözünü kabul edilemez bulduğunu da ifade eden Milletvekili Uslu, “Çorum’un kendi havalimanına kavuşması için, samimiyetle elimden gelen gayreti gösteriyorum, göstermeye de devam edeceğim.” diye konuştu.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: