İYİ PARTİ BASINLA BULUŞTU

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, 2018 yılı başı itibariyle Çorum’da kurucu teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, Çorum ilinde yürütecekleri çalışma programlarını belirlediklerini söyledi.
İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte bir cafede basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Çorum’daki teşkilatlanma çalışmaları ve yerelde almış oldukları propaganda faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

 

ÇORUM’A ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILIYOR
Mevcut siyasilerin Çorum’a üvey evlat muamelesi yaptıklarını dile getiren İl Başkanı Özsaçmacı, Şehrimizin daha çok yatırım alması ve ülkemiz içerisinde hak ettiği konuma gelmesi için durmaksızın çalışacaklarını ifade etti.
üsluplarının ve kullanacakları dilin iyi ve iyileştirici olacağını, her türlü eleştiriye de açık olduklarını belirterek, çoğulcu, katılımcı ve pozitif siyaset yapacaklarını vurgulayan Özsaçmacı, yerelde almış oldukları ilke ve kararlarını sıraladığı açıklamasını şöyle sürdürdü:

‘ Biz İYİ Partiyiz. Biz yöntem, üslup ve dil olarak farkımızı ortaya koyacağız. Yöntemimiz de üslubumuz da, dilimiz de İYİ olacak, İYİ’ce olacak ve İYİ’leştirici olacak.
İlkeli ve ölçülü olacağız. Siyaseti değerler üzerinden üreteceğiz ve üretilmiş siyasetle yetinmeyecek: siyaset üretmenin de gayreti içinde olacağız.

Çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı ve pozitif siyaset yapacağız.
Farklılıklara saygılı, eleştiriye açık ve özgür düşünceli olacağız.
Teyid edilmiş bilgiye dayalı nitelikte olmayan hususları eleştiri konusu yapmayacağız.
Eleştiri konusu yaptığımız hususta; ‘bu yanlıştır’ dediğimizde, doğrusunun ne olduğunu da söyleyeceğiz.

Hakikat basit, yalın ve sadedir. Süse de ihtiyacı yoktur. Basit, yalın ve sade, az ve öz, eğmeden-bükmeden, eğilmeden-bükülmeden, korkmadan-çekinmeden hakikati dillendireceğiz.
Çalışmalarımızı istişareyle ve dayanışma içinde yürüteceğiz.
Yol bulacak veya yol açacağız, sesimizi duyuracağız.
Ülkemizde maalesef ilkelerle oynanmakta ve ölçüler bozulmaktadır.
Bizim sözümüz, aklın uyanışı ve vicdanın direnişi için bir çağrı olacaktır.’
ilkelerimizi bu şekliyle kamuoyu ile paylaştıktan sonra şimdi birkaç hususu da özellikle paylaşmak istiyorum.

Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahraman başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu büyük önder Atatürk’ün ilkeleri öncülüğünde ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin liderliğinde, Türk Milletine güveni esas alarak ilkelerimiz doğrultusunda: ve şehrimizin geliştirilmesi, sorunlarının çözümlenmesi, milletimizin refahı ve geleceği için çalışacağız.
*

Hatalı yönetim anlayış ve tüketici bir topluma dönüştürülme gayretleri neticesi, ülkemizin içine düşürüldüğü her sektördeki zorluklara ve sıkıntılara çözüm sunabilmenin gayreti içinde olacağız.
Üretici bir şehir olmamıza rağmen, yıllarca bize küçük şehir gözüyle bakılmıştır ve ilimize hak ettiği il gösterilmemiştir. Her geçen gün büyüyen ticaret ve sanayi hacmimizle ülke ekonomisine verdiğimiz destek yadsınamaz. Çorum’un kendi yağıyla kavrulduğu gerçeği de göz ardı edilemez.
Özellikle komşu illerle kıyaslandığında, Çorum’a üvey evlat muamelesi yapılmasının temel sebebi; siyasetin yerel aktörlerinin ve seçilmiş siyasilerimizin üretilmiş siyasete katılmanın konforuyla hareket etmeleri, siyaset üretememeleridir. Biz, siyaset üretmek için emek ve çaba sarf edeceğiz; Çorum’u siyasetin öznesi yapacağız.
Şehrimizin daha çok yatırım alması ve ülkemiz içerisinde hak ettiği konuma gelmesi için durmaksızın, en önemlisi yorulmaksızın çalışacağımıza söz veriyoruz. İnanıyoruz ki siz değerli hemşehrilerimizin desteği ile kısa zamanda birçok yeniliklere, gelişmelere ve aydınlanmalara adım atacağız.

Fırsat verildiğinde, Çorum’umuzu ülkemiz içerisinde hak ettiği konuma getirecek ve Çorum ekonomisini daha da ileri taşıyacağız; durmaksızın ve yorulmaksızın.’’

Özsaçmacı son olarak Afrin operasyonlarına değinerek, haftasını dolduran ‘Zeytindalı harekâtını desteklerini belirterek, ‘Kahraman ordumuza zafer” dua ve temennisi ile terörün her türlüsünü ve destekçilerini lanetliyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve tüm gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyoruz.’şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir