Bu ilçede Bankalar şubelerini kapatıyor 

 

 

 Çorum’un Sungurlu ilçesınde uzun zamandır yaşanan göçün ardından  ilçe,ekonomik olarak ta kan kaybetmeye başlayınca, ilçede  şubeleri bulunan bankalar teker teker kapanıyor.

Nüfusu her yıl biraz daha azalan Sungurlu ilçesinde ekonomik anlamda ilerleme olmayınca bankalar tek tek şubelerini kapatmaya başladı. Belediye İş Merkezinde bulunan Yapı Kredi Bankası Sungurlu Şubesinin geçtiğimiz aylarda kapanmasının ardından Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde bulunan Garanti Bankası’nın da ilçede bulunan şubesini önümüzdeki günlerde kapatacağı öğrenildi.

Çorum’un en büyük ilçesi ve Organize Sanayi Bölgesi bulunan Sungurlu’ya yatırımcı gelmeyince ilçe ekonomik olarak her geçen gün geriye gidiyor. Bugüne kadar çok sayıda kişinin OSB’ye fabrika kurulacağı yönünde açıklama yapmasına rağmen bir türlü bu yatırımların gelmemesi ilçeyi her anlamda etkiledi. Ekonomik anlamda bir gelişme olmayan ilçede her geçen gün daralan iş alanları vatandaşı başka şehirlere yönlendiriyor. Vatandaşlar; ”Yatırım olmayınca ekonomi canlanmıyor, bunun sonucu da bankalar şubelerini kapatmaya başladı” dedi..

İlçede bankalar şube açacağı yerde var olan şubeler kapanır oldu. Umarız yetkililer biran önce harekete geçer de ilçenin kan kaybeden yarasına neşter vurur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir