Bunlar 3 kuşak pideci

Sungurlu’da bulunan pide fırınının sahibi 50 yaşındaki Aydın Demirhan, kayınvalidesi ve oğlu ile birlikte çalışıyor.

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde bulunan Burak pide salonu sahibi Aydın Demirhan, muhabirimize yaptığı açıklama da, kayın validesi ve oğlu ile birlikte ailecek çalıştıklarını söyledi.

Aydın Demirhan, 12 yaşında başladığı mesleğinde yılların verdiği tecrübe ile müşterilerine hitap ettiğini vurguladı. Pide ustası, 38 yıllık mesleğinde her zaman temizlik ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğunu ifade etti.

50 yaşında ki pide ustası Demirhan şöyle devam etti, “12 yaşında ilkokulu bitirdikten sonra, Ankara’da bir lokantada çalışmaya başladım. Bu lokantada Gaziantepli pide ustamız vardı, yanında çalışarak bana da mesleğini öğretti. 15 yıl bu lokantada çalıştım. Daha sonra Başkentte farklı işletmelerde ve kendi işletmem de mesleğimi sürdürdüm. 2012 yılında memleketim Sungurlu’ya gelerek Güven Pide Salonunda 1 yıl çalıştıktan sonra, işletme sahibiyle ortak oldum ve 3 yıl çalıştım. Fırınımızın bulunduğu binası yıkılınca iş yerimiz kapandı. 2015 yılında şimdiki iş yerim Burak pide salonunu devraldım ve o gün bugündür işletiyorum.

Mutfakta kayın validem Saliha Silikoğlu, salonda oğlum Uğur, tezgahta ben ve 2 tanede yardımcımız ile hizmet vermeye çalışıyoruz. Mesleğimizin temizlik ve hijyen istediği için işimizi titizlikle yapıyoruz. Amacımız müşteri memnuniyeti ve kalite her zaman. İş yerimizde pide çeşitleri, kiremitte köfte ve tavuk, şiş tavuk ve adana kebap en titiz şekilde müşterilerimiz için hazırlayıp pişiriyoruz. Fırınımızda meşe odunu kullanıyoruz. Meşe ateşi lezzeti ile pişen pidelerimizi tatmaya bekliyoruz.”

Demirhan, iş yerlerinde özel günlerde toplu pide dökümü yaptıklarını ve işyerlerine servislerinin de olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir