Çorum CHP’de 2 gül hikayesi

CHP Çorum Örgütü İl ve İlçe Kongreleri’nin ardından Kadın Kolları’nın yeni yönetim kadrolarını da şekillendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Örgütü İl ve İlçe Kongreleri’nin ardından Kadın Kolları’nın yeni yönetim kadrosunu da şekillendirdi. Merkez İlçe Kadın Kolları’na Destegül Sezer ve İl Kadın Kolları Başkanlığı’na ise Gülhan Eke seçildi.

Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Destegül Sezer seçilirken, İl Kadın Kolları Başkanlığı’na da Eski Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke seçildi.

MERKEZ İLÇE’DE BAYRAĞI ‘DESTEGÜL SEZER’ ALDI..
Geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirilen Çorum Merkez İlçe Kadın Kolları Kongresi’nde başkanlık görevini Destegül Sezer üstlenirken, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine ise Satı Tüccar, Nuray Odabaş, Aynur Öz, Reyhan Bolat, Nevriye Uzun, Güler Sarıarslan, Hülya Özdemir ve Yeter Gök seçildi.

Yedek Üyelikler ise; Gülten Yalçın, Müşerref Kaltakçı, Zahide Atçal, Şehriban Güner, Sultan Aybaş, Birgül Çetin, Gülderen Çetin ve Aynur Bolat’tan oluştu.

İL KADINLAR’DA DA YALÇIN,BAYRAĞI EKE’YE BIRAKTI..

CHP’li Kadınlar, Çorum Merkez İlçe Kadın Kolları seçimlerinin ardından bugün de İl Kadın Kolları’nın yeni yönetimini belirlemek üzere sandığa gitti.

Saat 13.30’da Parti binasında gerçekleştirilen ve tek liste ile gidilen İl Kadın Kolları Kongresi, İl Başkanı Ali Rıza Suludere’nin açış konuşması ile başladı.

CHP’sinde kazanan veya kaybedenin olmadığını, kazananın ise CHP olduğunu belirten İl Başkanı Suludere, 6 yılı aşkın süredir Kadın Kolları görevini yürüten Firdevs Yalçın’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, bayrağı devralacak yeni yöneticilere de başarı dileğinde bulundu.İl Kadın Kolları Başkanlığı’na yeniden aday olmayan Firdevs Yalçın da, 6 yılı aşkın süredir CHP çatısı altında görev yaptığını belirterek, ‘Bundan böyle de bir üye olarak partimin emrinde olacağım’ diye konuştu.

Merkez İlçe Başkanlığı görevini 11 Ocak 2018 Perşembe günü yapılan kongrede Destegül Sezer’e devreden, Gülhan Eke de içinde bulunduğumuz süreçte devre alacağı bayrağı daha yukarılara taşımak için aday olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen 97 delegenin oy kullandığı seçimler sonucunda; İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu ise Gülhan Eke başkanlığında şu isimlerden oluştu:

 


ASİL ÜYELER:Aysel Güneş, Temam Çakar, Satı Önal, Filiz Aydın, Perihan Atak, Birsel Karıncalı, Durdane Yetilmiş, Ayten Turan, Meltem Necmiye Aksalman, Hanım Ardık.

YEDEK ÜYELER:Aycan Bakbak, Hülya Özdemir, Gülhanım Koluuzun, Cemile Kara, Filiz Temiz, Nadire Meriç, Gülsün Büğrü, Zehra Kelek, Dudu Tarı, Zehra Öz.

Kongrede Kadın Kolları Kurultayı Delegeliklerine ise; Firdevs Yalçın, Aysel Güneş, Sultan Özcan ve Saadet Aydoğdu seçildi. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir