Ülke bu görüntüyü özledi

Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda oda başkanlığına aday olan Adem Kabadayı, tekrar başkanlığa seçilen Necmettin Uzun’u kutladı. Seçimde karşı karşıya gelen iki adayın seçim sonrasında kucaklaşması tüm siyasilerden, insanların özlediği taplo.

Beraberinde Süleyman Koçak, Ali Yağlı, Bahri Kuyumcu ve Ahmet Nal’la birlikte Oda Başkanı Uzun’u ziyaret eden Kabadayı, Uzun’a önce çiçek takdim etti daha sonra 700 TL’lik sözüne atıfta bulundu. Sandıktan çıkan kararın kutsal olduğunu belirten Adem Kabadayı, “Çıkan karara saygılı olduğumuzu kamuoyunun bilmesini istiyorum. Necmettin Başkanım yeni döneminiz hayırlı olsun. İyi hizmetlerde bulunacağınızı ümit ediyor, bu yolda başarılar diliyorum. Lakin seçim süresince hem bizim hem de Sayın Başkanın söylediği sözlerin takipçisi olacağız. Sayın Başkan Genel Kurul’da 700 TL’ye alan varsa kooperatifin inşaatlarını devretmeye hazır olduğunu ifade etmişti. Elimizde bizlere ulaşan teklifler hali hazırda bulunmaktadır. Teklif veren firmalar konuyla ilgili mevcut firmayla olan ihalenin iptal edilmesini ve kendilerine Sayın Başkanın çağrıda bulunmasını beklemektedir. Bu konuda Sayın Başkanın gereğini yapmasını bekliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UZUN: SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanı Necmettin Uzun ise, sözünün arkasında olduğunu yineledi. Kapalı işyerlerinin metrekaresini 700 TL’ye yapacak olan müteahhit firma varsa sözleşme mektubunu kendilerinden temin etmelerini isteyen Necmettin Uzun, sözleşme şartlarını uygun gördükleri taktirde de inşaat işini vereceklerini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ESNAFIN İŞLERİ AKSAMAMALI

Uzun, ayrıca yeni yapılacak olan 372 işyerinde altyapı, yol, içme suyu, asfalt, istinat duvarı ve tretuvar işlerinin olduğunu da hatırlatarak, “Ben sözümün arkasındayım ancak esnafımın işleri aksar, bu belirlenen fiyatın üzerine çıkılırsa vebali sizlerin olacaktır” diye konuştu. Ziyarette Oda Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Murat İlter de hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir