Çorum ‘TEYEMMÜM’e hazırlanıyor

 

Çorum’a içme suyu sağlayan üç önemli barajda su seviyesi anormal bir şekilde azalırken bütün ümitler yağacak kar ve yağmura bağlandı.

 

 

 

 

 

Çomar barajında su seviyesi şehre içme suyu sağlayacak kapasitenin altına düşerken, yeni Hayat barajından şehir şebekesine su verme işlemi aylar öncesinden durdurulmuştu. Şehre su verilen tek baraj ise Hatap Barajı kaldı. Hatap barajında su seviyesi ise 3 aylık süreç sonrasında sıfıra inecek düzeyde.  Kuyulardan yapılan su takviyesinin ise ne kadar devam edeceği belirsizliğini koruyor.

MÜDÜR, BİLGİ VEREMEM ZOR DURUMA DÜŞERİM’ DEDİ

Barajlardaki su seviyeleri hakkında bilgi almak istediğimiz  Çorum DSİ Müdürü ise bilgi veremeyeceğini belirterek, ” Geçtiğimiz yıl bilgi verdim başım belaya girdi. Bu konu ile ilgili bilgi vermem beni zor duruma sokuyor’ dedi.

 

 

 

 

 

  

BELEDİYE YENİ KUYULAR ARAŞTIRIYOR

Yer altı sularına ümit bağlayan Çorum Belediye yetkilileri ise Sarimbey köyü ve Hamdi Köy leri civarında su aramaya devam ediyor. Mevcut su kuyularına destek amaçlı kuyuların bulunması ve şehrin su ihtiyacının karşılanması için çalışmalar aralıksız devam ederken bütün ümitler Ocak ve Şubat aylarında yağacak kar ve yağmura bağlanmış durumda.

ÇORUM TEYEMMÜME HAZIRLANIYOR

Belediye yetkililerinin geçtiğimiz haftalarda şehir içme suyu şebekesi ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra Çorum halkının gelecek sezonda Teyemmüme hazır olmalarının gerektiğini gösterir mahiyette .

Şayet yapılan çalışmalar sonuç vermez, beklenen kar ve yağmur yağmaz ise Çorum’u susuz günler bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir