CHP Çalışan gazetecileri unutmadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum il Örgütü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

 

Güleryüz Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltılı programa, CHP Çorum İl Başkanı Ali Rıza Suludure, İlçe Başkanı İsmail Kalender, CHP İl Genel Meclis Üyesi Haydar Erdem, CHP Belediye Meclis Üyesi Nejdet Biçer, CHP Belediye Başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Partililerle hem kahvaltı hem de fikir alışverişinin yapıldığı kahvaltıya ev sahipliğini CHP Çorum İl Başkanı Ali Rıza Suludure yaptı.

Basın mensuplarının sorunlarının ele alındığı kahvaltı programında bir konuşma yapan CHP Çorum İl Başkanı Ali Rıza Suludure, Türkiye’de demokrasinin özgürlüğün hukukun üstünlüğünün ve anayasal güvence nin varlığından söz edilmesi için gazetecilerin ve basın yayın organlarının mevcut durumuna bakılmasının yeterli olacağını söyledi.

AKP’ nin özgür ve tarafsız basın yerine, yandaş basın kuruluşları ve gazeteciler yaratmak istediklerini belirten Suludere, “ Eğer gazeteciler özgürce haber yapabiliyor ve eleştirilerini korkmadan dile getirebiliyorsa, gazete ve televizyonlar iktidara boyun eğmeden, tarafsızca halka gerçekleri anlatabiliyorsa, işte o zaman ülkede demokrasiden, özgürlükten ve hukukun üstünlüğünden söz edilebilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir