Cezaevi ekonomiye katkı sağlayacakmış!..

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum’un Sungurlu İlçesindeki Çiflik Köyü arazisine yapılan cezaevi inşaatını inceledi. Uslu; ‘ Cezaevi ekonomiye katkı sağlayacak’ dedi.

Çorum’un Sungurlu ilçesinde yapımı devam eden ceza infaz kurumu inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulundu. İlçeye 8 kilometre mesafede Ankara-Samsun karayolu kenarında bulunan Çiflik Köyü’nün Harman yeri mevkisinde yapılan ceza infaz kurumu 306 dönüm araziye inşa ediliyor. Yapım sözleşmesi imzalanarak 25 Mayıs’ta yer teslimi yapılan ceza infaz kurumu inşaatı için 16 Haziran’da ilk kazma vurulmuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Bu güne kadar cezaevi lojmanlarının ve kapalı ceza evinin kaba inşaatı tamamlandı. Açık cezaevinde ise kaba inşaatını bitirmek için çalışmalar devam ediyor. 150 kişinin çalıştığı cezaevi inşaatının 700 günde bitirilmesi hedefleniyor. Mevcut proje üzerinde jandarma tabur binası, idari bina, atölye, mutfak, teknik merkez, 400 kişilik açık ceza infaz kurumu, 1200 kişilik T tipi kapalı ceza infaz kurumu, 200 adet lojman bulunmakta olup inşaat alanı 83 bin metrekareden oluşuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EKONOMİYE BÜYÜK KATKISI OLACAK

Cezaevi inşaatındaki incelemeler sırasında konuşan AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu ise “AK Parti iktidarımızda Sungurlu ilçemizde 13 taşkın koruma tesisi yaparak 5,6 Milyon lira yatırım gerçekleştirdik. Yerleşim yerlerini ve arazilerimizi taşkınlardan koruduk. Sungurlu’da istihdam ve ekonomiye büyük katkı sağlayacak. 1.200 kişi kapasiteli T tipi, 400 kişi kapasiteli Açık Ceza İnfaz Kurumu yapımı hızla devam ediliyor. Sungurlu ilçemiz AK Parti iktidarımız döneminde Türkiye’de birçok il merkezinden önce doğalgaz hizmeti ve konforu ile tanıştı. Sungurlu İlçemize AK Parti iktidarımız döneminde hastaneden adalet sarayına, gençlik merkezinden şehir stadyumuna kadar birçok hizmet kazandırdık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir