10 Ekim 2017 Haber Yayın Tarihi:

Oğuzlara Bu şenlik yakıştı

Oğuzlar ilçe Belediyesi tarafından bu yıl 15.’ncisi düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali büyük bir katılım ve görsel şölenle gerçekleşti.

Oğuzlar ilçesinde, İlçe Belediyesi tarafından Cuma günü başlayan ve 3 gün devam eden Ceviz Festivali coşkusu yaşandı. Bu yıl 15.’ncisi düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Mehter eşliğinde kortej yürüyüşünün yapıldığı festivalde akşam saatlerinde ise müzik eğlence programı düzenlendi. Festival kapsamında Pazaryeri Meydanı’nda çok sayıda pehlivanın katılımı ile Karakucak güreşleri gerçekleştirildi. Etkinliğe, Oğuzlar Kaymakamı Tayfun Deli, Çorum Vali Yardımcısı Haldun Aksalman, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim Çoruk, Çorum Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağır, Çorum eski Milletvekilleri Adnan Türkoğlu ve Ali Haydar Şahin, Eski Çorum Valileri Hüseyin Poroy, Mustafa Yıldırım, ilçe belediye başkanları, bürokrat, siyasi parti temsilcileri ve çevre il ve ilçelerden çok sayıda güreş sever katıldı.

                  GÜREŞ AĞASI AYAN OLDU

Şenliklerin olmazsa olmazı olan ATA sporumuz güreş ise ağalık yarışına sahne oldu. 15.ci Oğuzlar Ceviz  Şenliğinin Güreş ağalık ihalesini ilçenin sevilen iş adamı Mustafa Ayan kazandı.

Güreşler sonunda Başpehlivan Rıza Yıldırım, ikinci Ali Gürbüz oldu. Ceviz, Cevizli tatlılar, börek/çörek yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerin de verildiği gecede Belediye Başkanı Orhan Ateş bir konuşma yaptı. Organizasyon hakkında bilgiler veren Ateş, birlik beraberliğin önemine vurgu yaptı. Cumhuriyet Meydanını dolduran ilçe halkı Aşık Abbas Balcı, Nergis Ay ve Ankaralı Hadise’nin seslendirdiği birbirinden güzel şarkı ve türkülerle doyasıya eğlenip adeta müziğe doydular.
1003

1005

1006

1007

1008

1009

1010

1011

1012

1014

1015

1016

1018

1019

Düşünceni söyle, yorum yaz...