6 Ekim 2017 Haber Yayın Tarihi:

REÇETE KONTROL İŞLEMİ ÇORUM’DA KALMALI

Çorum Eczacı Odası Başkanı Sönmez Çalışkan, oda yönetim kurulu üyeleri, eski başkanları ve eczacıların katıldığı bir basın toplantısı düzenledi.

Eczanelerin Türkiye’nin 25 bin noktasında sağlık hizmeti sunan, kamu kurum niteliğindeki kuruluşlar olduğunu hatırlatan Sönmez Çalışkan, Çorum Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Merkez Müdürlüğü’nün 26 Ocak 2009 yılında açıldığını, 3 eczacı, bir doktor ve bir hemşirenin de merkezde görev yaptığını anlattı.

Sağlık Merkezinin açılmasıyla eczacıların ve halkın ilaç konusunda yaşadığı bir takım sıkıntıların giderildiğini dile getiren Çalışkan, 2017 Mayıs ayına kadar Çorum ve Amasya’nın ilaç, yol, harcırah gibi giderleri hizmetlerinin aksaksız olarak yerine getirildiğini, ancak bu tarihte Amasya’nın Samsun’a devredildiğini açıkladı.

Çalışkan, Sağlık Merkezinde görevli 3 eczacıdan 2’sinin geçtiğimiz hafta görevlendirme ile başka bir kente gitmesi ve bir personelin de emekli dilekçesi vermesinin sağlık merkezinin hizmetlerini sürdürebilmesi noktasında kendilerini kaygılandırdığını dile getirdi.

Çorum Sağlık Merkez Müdürlüğü’ne teslim ettikleri reçetelerin Samsun Merkez Müdürlüğü tarafından kontrol edileceği bilgisinin kendilerine iletildiğini anlatan Sönmez Çalışkan, Çorum’da eksik olan eczacı kadrosunun ivedilikle tamamlanmasını talep ettiklerini vurguladı.

Oda olarak konuyu Milletvekillerine ilettiklerini ve ilgili kurumlar nezdinde de adımların atıldığını söyleyen Sönmez Çalışkan, Sağlık Merkez Müdürlüğü’nün bir çok sağlık hizmetini yerine getirdiğini belirterek, “Bizim için Sağlık Merkez Müdürlüğü olmazsa olmazdır. Reçete kontrol işlemi Çorum içinde kalmalıdır. Ayrıca, merkeze eczacı ve doktor atanmasını istiyoruz” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...