5 Ekim 2017 Haber Yayın Tarihi:

Bu köprünün yıkılması için çalışıyorlar

Çorum’da Osmancık Üst Geçidi’nin yıkılması için imza kampanyası başlatılmıştı. Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri söz konusu köprüde inceleme yaptı.

Çorum’un Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, Osmancık Caddesi üzerinde bulunan köprünün kaldırılarak dalma geçiş yapılması amacıyla imza kampanyası başlatmıştı. Köprüden mağdur olan çok sayıda vatandaş bulunduğunu anlatan Özdemir, köprünün; etraftaki esnafa zarar verdiğini, yaya geçişlerinin kavşak içine çıkması nedeniyle sık sık kazalar yaşandığını ayrıca yaşlıların alışveriş yaptıklarında ellerinde çanta ile köprüyü kullanmakta güçlük çektiklerini vurgulamıştı. Mahalle sakinlerinin şikayetleri üzerine bir kampanya yapmaya karar verdiklerini söyleyen Özdemir, üst geçidin kaldırılması ve yerine Binevler Kavşağı’nda olduğu gibi bir dalma geçit yaptırılması konusunda milletvekillerinden ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’den destek beklediklerini ifade etmişti.
osmancık köprüsü çorum sarılık üst geçidi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KARAYOLLARI İNCELEME YAPTI

Yaşanan bu gelişmeler üzerine Karayolları Bölge Müdürlüğünden Çorum’a gelen teknik bir heyet, şikayetlere konu olan köprüde çeşitli incelemeler yaptı. Uzun bir süre köprüde inceleme yapan ekibin çeşitli analizler ve ölçümler yaptığı, hazırlanacak bir rapor doğrultusunda nihai kararın ortaya çıkacağı öğrenildi. Aynı ekip bölgede farklı alternatifler üzerinde de çeşitli değerlendirmeler yaptı.
osmancık köprüsü çorum sarılık üst geçidi (5)

osmancık köprüsü çorum sarılık üst geçidi (3)

osmancık köprüsü çorum sarılık üst geçidi (2)

Düşünceni söyle, yorum yaz...