4 Ekim 2017 Haber Yayın Tarihi:

”Yüzünü Nadık’a Lozan’a çevir Başkan”

 

Belediye Meclisi dün toplandı. Meclis toplantısında bir konuşma yapan CHP Belediye Meclis Üyesi Özgür KILIÇ, Muzaffer külcünün yaptığı hizmetleri hicivli bir şekilde dile getirdi ve eleştiri oklarını mizahi bir dille anlattı.

Kılıç, konuşmasına şu sözlerle başladı.

”Öncelikle Mubarek Muharrem Ayı’nın tüm İslam Alemine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Peygamber Efendimizin boynundan öpüp kokladığı torunu Hz. Hüseyin’in başını kesen yezide lanet olsun. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan her türlü şer odaklarına da lanet olsun.Konuşmamda Havaalanından, Hastaneden bahsetmeyeceğim. Çünkü bu konular Belediye Meclisinden daha çok Sayın Vekillerin ve Sayın İl Başkanlarının Ankara’da çözmesi gereken bir konu. Eminim ki Sayın Belediye Başkanımız bu konuyu çözmek için Ankara’da siyasi kulislere başlamıştır. Sayın Başkanımızı, iki dönemdir başkanlığında unuttuğu Bahçelievler mahallesinde, son günlerde yaptığı eksik olan yatırımlardan dolayı tebrik etmek isterim. Lakin merak ediyorum; Sayın Külcü bu yatırımları yapmak için aile büyüklerinden birisini rüyasında mı gördü, yoksa CHP’den aday olmayı mı düşünüyor? Hangisi olursa olsun Biz Bahçelievler sakinleri olarak memnun olduk. Yüzünü bir de Nadık, Çoraklık ve Lozan’a çevirirse çok mutlu oluruz. Çok net söylemek istiyorum.Anlaşılır bir dille söylemek istiyorum. Siyaset dışında söylemek istiyorum. Sülüklü Çeşmesi’ne yapılan Kültür Evi’nin ismine yakışır olmasını, Buhara Kültür Evi’nin benzeri olmasını, spor alanlarının ve kültürel etkinliklerin yapıldığı bir yer olmasını istiyoruz. Cenaze hizmetlerinin yapıldığı bir Kültür Evi istemiyoruz.”

Konuşmasında Serzenişlerini dile getiren KILIÇ; ” Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki, yaşadığımız 21. yy’da, gazetelerde okuduğumda Belediye Meclis üyelerinin ve teknik oda başkanlarının çağrılmadığı, şehrimize gelen devlet büyüklerimizin toplantılarına STK’lar ve Kanaat Önderleri adı altında kişiler katılmaktadır. Bu kanaat önderleri denilen kişilerin başkanlıkları, temsilcilikleri, vakıfları veya başka vasıfları var mıdır? Merak ediyorum. Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen toplantılarda buna dikkat edilmesini istiyorum”dedi.

Kılıç konuşmasının son bölümünde şu görüşlere yer verdi. ”Son olarak eklemek istiyorum ki, görev süremizin bitmesine kalan bu son 1,5 yılda, gelin bütün kararları iktidar edasıyla tek başınıza değil, Çorum’un siyasi, etnik, kültürel kaynaşmış yapısına yakışır şekilde, ortaklaşa alalım. Bizler Belediye Meclis Üyesi olurken bu hayallerle Meclise girmiştik. Ve Korkmayın, hiçbir şey kaybetmezsiniz. Emin olun daha güçlü bir Çorum oluruz.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...