2 Ekim 2017 Haber Yayın Tarihi:

Emine ÖZTEN, Federasyon temsilcisi oldu

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Çorum’da da teşkilatlanıyor. Çorum İl Temsilciliği görevine Emine Özten getirildi.

Federasyona bağlı faaliyet gösteren dernekleri bir araya getirmek ve sorunlarına çözüm üretmek için Halk Eğitim Merkezlerinde çalışan usta öğreticileri Ankara’da bir araya geldi. Merkezi Ankara’da bulunan Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu, geçtiğimiz Cumartesi günü tüm il temsilcilerinin katılımıyla Federasyon Başkanı Dilek Bayındır öncülüğünde bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıda, Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler İl Temsilciliği olmayan illere temsilci ataması yapıldı. Genel merkez tarafından onaylanarak Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Çorum İl Temsilciliği görevine ise Emine Özten getirildi. Federasyon tarafından il temsilcilikleri onaylanan temsilcileri tebrik eden Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Başkanı Dilek Bayındır, resmi ve tüzel çalışmalar içerisinde haklı davamız olan usta öğreticilerin özlük haklarını elde etmede yani kadrolu usta öğreticiler unvanı almayı hedeflediğimiz federasyonumuza bende bu unvanı yıllarımı emeğimi verdim, bende hak ediyorum diyen tüm usta öğreticilerini federasyon çatısı altında bir olmaya davet etti. Bayındır, Türkiye’deki tüm usta öğreticilerini federasyon çatısı altında toplayarak, hedeflerine en kısa sırada ulaşacaklarını dile getirdi.
51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çorum Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’n de Usta Öğretici-Eğitmen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2. Kademe Halk Oyunları Antrenörü ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneği ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Çorum Merkez’de bazı okullarda Halkoyunları Antrenörlüğü yapan ve Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Çorum İl Temsilciliği görevine atanan Emine Özten, kendisini bu göreve layık gören federasyon başkanına, yönetim ve bölge koordinatörlerine teşekkür etti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Özten, Halk Eğitim Merkezleri’n de çalışan usta öğreticilerin özlük haklarının korunması için gerekse siyasi yöneticileriyle, il idarecileriyle ve sendikalarla diyalog kurup gerekli çalışmaları yapacaklarını kaydetti. Özten, federasyonun tamamen bağımsız bir kuruluş olduğunu belirterek, sayıları yüz binleri bulan tüm usta öğreticileri aynı çatı altında toplayıp, özlük haklarını savunmak için mücadele edeceklerini ifade etti.
50

Düşünceni söyle, yorum yaz...