1 Ekim 2017 Haber Yayın Tarihi:

Hükumet yapmıyorsa biz yapalım

İşadamı Ahmet Ahlatçı, Çorum’un uzun yıllardan beri gündeminden hiç düşmeyen “Havaalanı” konusunda Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerinin ardından önemli bir çağrıda bulundu.

 

Çorum’un Celikırı mevkiinde 1991 yılında yapımına başlanan ve 2012 yılından beri de hiçbir çalışmanın yapılmadığı havaalanı inşaatında fiziki gerçekleşme yüzde 24 seviyesinde. Yarım kalan havaalanı konusunda bugün kadar hükümetten beklenen destek bir türlü sağlanamadı. Son olarak da Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretindeki sözleri hükümetten destek alınamayacağını bir kez daha ortaya koyarken, Çorumluların kendi havaalanlarını yapmaları halinde izin vereceğini söylemesi ise, bu işe ciddi bakan kişileri umutlandırdı.
10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÇORUM BELEDİYESİ’NE ÇAĞRI YAPTI

Bunların başında da Çorum’un dev firmalarından biri olan Ahlatçı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatçı geliyor. Başbakan Binali Yıldırım’a Altın Rafinerisini gezdiren Ahlatçı, Başbakan Binali Yıldırım ile yakından görüşürken, Başbakan’ın açıklamalarıyla ilgili de Havaalanı konusuna farklı bir boyut kazandırdı. Çorum Haber Gazetesi’ne konuyla ilgili açıklamada bulunan Ahlatçı, yerel yönetimlerin, özellikle de Belediye’nin ve iş dünyasının işbirliği yaparak çorum Havaalanı’nı yapabileceğini savundu.
12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TERMİNAL VE KULEYİ BİZ YAPALIM

Bu görüşünü Başbakan’a da ilettiğini açıklayan Ahlatçı, Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye de çağrı yaptı. 3 kilometrelik havaalanı pistinin Çorum Belediyesi tarafından yapılması halinde Çorum iş dünyasının terminal ve kuleyi yapabileceğini söyleyen Ahlatçı, pistin altına doğalgaz döşeyerek, buzlanmanın önlenebileceğini, böylece Ankara veya çevredeki diğer havaalanlarına kötü hava koşullarıyla inemeyen uçakların da Çorum’a inebileceğini ifade ederek, Çorum Havaalanının daha işlevlik kazanacağına vurgu yaptı. Kamuoyunda şimdi, Ahlatçı’nın bu çağrısının iş dünyasında ve yerel yönetimlerde nasıl bir karşılık bulacağı merak ediliyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...